Odlična partija "zmajica" i veliki bod protiv Portugala!

Nije bilo pogodaka u Zenici.

Ženski fudbal BiH Portugal 0 0  Izvor: FS BiH

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sa Portugalom, na Bilinom polju, rezultatom 0:0, u meču 5. kola grupe B3 kvalifikacija za EURO 2025.

U prvom poluvremenu više od igre imao je bh. tim, ali se mreže nisu tresle. Prvi pokušaj imala je Dajana Spasojević glavom u 4. minutu nakon ubačaja Melise Hasanbegović, ali nije bila precizna.

Uzvratila je na drugoj strani Telma Enkarnakao u 16. minutu, ali Almina Hodžić odbranila njen udarac.

Milena Nikolić u 41. minutu sa ivice kaznenog prostora loptu šalje preko gola, a dvije minute kasnije Maja Jelčić ne koristinajbolju šansu u prvom poluvremenu – izašla je sama na protivničkog golmana, ali je šutirala pored gola.

U nastavku prva prilika viđena je u 67. minutu. Emina Ekić je proigrala Milenu Nikolić koja sa dvadesetak metara nije bila precizna.
Do kraja utakmice oba tima su imala još nekoliko pokušaja, ali je susret završen bez pobjednika.

U posljednjem, šestom kolu BiH će u Belfastu, 16. jula, igrati protiv Sjeverne Irske.

Inače, prije početka utakmice sa Portugalom, Milena Nikolić i Amela Kršo, dobile su priznanje za njihov dugogodišnji trud i posvećenost nacionalnom timu.

Plasman u naredni krug kvalifikacija izboriće tri ekipe iz grupe.

Uručeni su im, naime, uokvireni dresovi sa brojem 100+, s obzirom na preko stotinu odigranih utakmica za nacionalni tim. Dresove im je uručio generalni sekretar FS BiH Adnan Džemidžić.