Umjesto preokreta - "petarda" u Ajndhovenu! Bajraktarević bljesnuo, ali Holanđani su napunili mrežu "zmajeva"!

Reprezentacija BIH ubjedljivim porazom počela takmičenje u Ligi nacija!

Liga nacija uživo Holandija BIH prenos livestream Izvor: Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

Selekcija BIH ubjedljivim porazom počela je takmičenje u Ligi nacija.

Na Filips areni u Ajnhovenu reprezentacija Holandija je savladala "zmajeve" rezultatom 5:2 i tako produžila niz poraza bh. selekcije na sedam utakmica.

Ekipa Sergeja Barbareza uspjela je da izjednači nakon vođstva Holandije, pa i u drugom poluvremenu na smanji na 3:2 i vrati neizvjesnost, ali nije izdržala konstantan pritisak domaćih.

Devetnaestogodišnji Esmir Bajraktarević ušao je u drugom poluvremenu, odmah asistirao Edinu Džeki i unio energiju u selekciju BIH, međutim, umjesto preokreta vidjeli smo "petardu" u mreži Nikole Vasilja.

Golman "zmajeva" nije briljirao u Ajndhovenu, na njegovu dušu ide i vodeći gol Jošue Zirkzea, ali bilo je dosta i nesigurnosti u odbrani koje su Holanđani žestoko kaznili.

U razmaku od četiri minuta, od 88. do 92. pogađali su Vout Veghorst i odlični Čavi Simons i tako riješili sve dileme.

Holandija je dobro krenula u Ligi nacija, ali još bolje su krenuli Nijemci koji su sa 5:0 savladali Mađarsku, sljedećeg protivnika "zmajeva".

Mađarska i BIH sastaju se u utorak u 20.45 na Puškaš areni u Budimpešti.

Tok meča iz minuta u minut pročitajte na kartici Razvoj događaja.

Standings provided by Sofascore

22:43

KRAJ: Holandija - BIH 5:2!

22:39

GOOOL! Holandija - BIH 5:2!

90+2' - Nakon duplog pasa Sims pogađa za velikih 5:2 u Ajndhovenu!

22:36

GOOOOL! Holandija - BIH 4:2!

88' - Nakon pokušaja Timbera lopta je nekog zakačila, Vasilj ju je nekako odbio, ali ona dolazi do Veghorsta koji postiže svoj 13. gol za reprezentaciju za 4:2!

22:33

"Projektil" Simonsa

87' - Vasilj odbija u korner snažan pokušaj Simonsa sa distance

22:33

Žuti za Gazibegovića

Prije njega opomenu je zaradio još samo Demirović koji je u međuvremenu napustio igru.

22:30

Nove izmjene

Tabaković je zamijenio Demirovića, a Kvinen Timber je zamijenio Šautena.

22:27

Pritisak "zmajeva"

Pritisak reprezentacije BIH, Bajraktarević je unio dosta energije svojim ulaskom.

22:23

Umalo 3:3!

Sada je Džeko bio taj koji je ubacio, a Bajraktarević je bio u odličnoj prilici, ali golman Ferbrugen mu se baca u noge i odbija loptu. Kakva prilika za debitanta m2đu "zmajevima"!

22:22

GOOOOL! Holandija - BIH 3:2!

73' - Džeko je smanjio na 3:2, ankon sjajnog poteza Bajraktarevića. Prije samo nekoliko minuta devetnaestogodišnji fudbaler Nju Ingland Revolušna je ušao i tako upisao debi, a onda odmah upisao i asistenciju. Odlično je poslao loptu za kapitena BIH koji pogađa!

22:15

Barbarez mijenja trojicu - debi za Bajraktarević

Burnić je zamijenio Mujakića, Šarić je ušao umjesto Gigovića, a Huseinbašića je zamijenio Bajraktarević kojem je ovo debi u dresu nacionalnog tima.

22:13

Trostruka izmjena Holanđana

Malen mijenja Gakpa, mjesto Damfriza i Akea ušli su Timber i Gertruda.

22:11

Novi šut Holanđana!

65' - Rajnders je šutirao sa ivice šesnaesterca, direktno u ruke Vasilja.

22:04

GOOOL! Holandija - BIH 3:1

56' - Ponovo lopta kroz odbranu BIH, zakasnio je Gigović što je iskoristio Rajnders i ubacio za Gakpa koji pogađa za 3:1

21:58

7-0 u kornerima

52' - Sedmi korner za Holanđane nakon brzog kontranapada i pokušaja Zirkzea, ali je to izblokirao Katić u korner

21:55

Nova šansa za Holandiju

49' - Van Dajk je šutirao glavom poslije kornera, odlazi lopta preko gola.

21:54

Rajnders!

47' - Sjajna akcija Holandije, ponovo je u centru pažnje bio Rajnders, ali Gazibegović  je u posljednjem trenutku izblokirao njegov šut.

21:52

Izmjena na poluvremenu

Mijenjao je selektor BIH, Sergej Barbarez. Umjesto Tahirovića u igri je sada Krunić.

21:36

GOOOL! Holandija - BIH 2:1

45+2' - Gol u najgorem mogućem trenutku. Pukla je odbrana "zmajeva", Rajnders se odlično ubacio, a onda poslao loptu kroz noge Vasilju za novo vođstvo Holandije.

21:33

Tri minute nadoknade

21:30

PREČKA!

42' - Koliko sada sreće za selekciju BIH, Rajnders je već savladao Vasilja, ali je pogodio prečku!

21:27

Vasilj kao libero!

39' - Lopta je upućena iza odbrane BIH, ali je Vasilj istrčao na nekih 25 metara i glavom izbio.

21:25

Zirkze!

36' - Zirkze je pogodio spoljni dio mreže! Ubacio je Damfriz, potom je Zirkze šutirao ali je izblokiran, međutim, lopta ponovo dolazi do holandskog napadača koji ipak nije uspio da ju ubaci u gol.

21:18

Brani Vasilj!

31' - Brz kontranapad Holandije udarcem je završio Gakpo, ali Vasilj to odbija u korner

21:16

GOOOL! Holandija - BIH 1:1

27 - BIH je izjednačila! Huseinbašić je poslao odličnu loptu za Demirovića koji to rutinski šalje u mrežu! Šok u Ajndhovenu!

21:08

Opasno je pred golom Vasilja

20' - Dobro ubacivanje Holandije na drugu stranu, pokušao je Damfriz da vrati loptu u sredinu, nekako je to izbila odbrana "zmajeva"

21:06

Šut Simonsa

18' - Sada je Simons povukao kroz sredinu i šutirao po zemlji, odlazi to pored gola

21:02

GOOOOL! Holandija - BIH 1:0

13' - Holandija vodi od 13. minuta! Nakon bloka visoka lopta došla je do Zirkzea koji je bio leđima okrenut golu, ali je proslijedio loptu u mrežu pored ne baš najbolje postavljenog Vasilja!

20:59

Prvi korner za Holandiju

12' - Ubacio je Simons iz slobodnog udarca, izbila je odbrana u korner, a nakon udarca iz ugla nije bilo opasnosti po gol Vasilja

20:55

Vasilj dobro interveniše

7' - Bila je to okomita loptu u šesnaesterac za Rajndersa koji nije uspio da ju primi prsima, a Vasilj dobro prati i kupi tu loptu

20:47

Počeo je meč u Ajndhovenu

20:37

"Zmajevi" će imati veliku podršku u Ajndhovenu

19:34

Evo i sastava

HOLANDIJA: Ferbrugen, Damfriz, De Liht, Van Dajk, Ake, Šauten, Rajnders, Gravenberh, Simons, Zirkze, Gakpo

BIH: Vasilj, Barišić, Katić, Tahirović, Mujakić, Gazibegović, Gigović, Dedić, Huseinbašić, Džeko, Demirović

19:19

Ovdje se igra

19:16

Sudi Litvanac

Sudija večerašnjeg meča biće Litvanac Donatas Rumšas, a pomoćnici su mu Alensadr Radiuš i Dovidas Sužiedelic