Sarajevo Željezničar prenos uživo livestreal Arena sport rezultat

Prštalo na sarajevskom derbiju! Podjelom plijena na "Koševu" zadovoljniji Željo (FOTO, VIDEO)

Odličnu utakmicu odigrali su fudbaleri Sarajeva i Željezničara u srijedu uveče na "Koševu", bliži pobjedi bili su "bordo" igrači iako su plavi poveli, ali na kraju je 153. sarajevski derbi okončan remijem (1:1).

Sarajevo Željezničar prenos uživo livestreal Arena sport rezultat Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara odigrali su neriješeno derbi osmog kola Premijer lige BiH.

SARAJEVO - ŽELJEZIČAR 1:1 (0:1)

Sve osim poraza u najavi derbija je zadovoljavalo trenera Željezničara Denisa Ćorića i sigurno su gostujući igrači zadovoljniji napustili teren na "Koševu" iako su prvi stigli do prednosti u finišu prvog poluvremena.

Aleksandar Boljević je sjajno reagovao na fantastičnu asistenciju Alena Hiroša i pogodio mrežu Sarajeva - 0:1.

Sarajevo je do izjednačenja stiglo u nastavku pogotkom rezerviste Vinka Solde, koji se odlično snašao nakon centaršuta iz kornera i savladao Vedada Muftića - 1:1.

Čuvar mreže Želje je potom odbranio nekoliko odličnih šansi "bordo" timu i sigurno je najzaslužniji što su "plavi" ostali neporaženi na Koševu.

Ko gazduje fudbalskim Sarajevom?

"Bordo" tim je prema formi i rezultatima ove sezone u blagoj prednosti s obzirom da nema nijedan poraz a i meč se igra na stadionu "Koševo".

Ipak, derbi je uvijek derbi i stanje na tabeli, kao i trenutna forma, nisu od presudne važnosti već to budu nijanse i inspiracija nekog pojedinca.

Zato Željo ima svoje šanse uprkos porazima od Širokog Brijega i Zrinjskog u posljednjem kolu, pa je trener plavih sa "Grbavice" Denis Ćorić istakao da bi bio zadovoljan i sa remijem.

"Sve osim poraza je dobar rezultat", rekao je Ćorić, dok je njegov kolega sa klupe Sarajeva Zoran Zekić podvukao da nikad ne čita natpisa o tome ko je favorit.

"Derbi je uvijek derbi, sa drugačijim impresijama. To je 90 minuta, malo specifično. Ostavimo sve po strani".

Sarajevski derbi će suditi Admir Musić iz Sarajeva dok će mu pomoćnici biti Amir Kadić i Emir Zahiragić, takođe obojica iz Sarajeva. I VAR sudija dolazi iz ovog grada, a ovaj zadatak pripao je Nihadu Ljajiću. Utakmica na "Koševu" se igra sa početkom od 20.300 časova.

22:26

- kraj -

22:20

Sedam minuta nadoknade

90' Igraće se još sedam minuta na "Koševu".

22:12

TURKEŠ!

84' U prvom kontaktu s loptom, Turkeš se našao oči u oči sa Muftićem, ali golman Želje je ponovo sjajno reagovao.

22:11

Izmjena u "bordo" timu

83' Turkeš umjesto Gulijašvilija.

22:10

78' Nova dobra šansa za Sarajevo. Beganović je glavom šutirao pored gola.

22:02

MUFTIĆ!

74' Golman Želje je skinuo zicer Kjeremeu! Bila je to peta odbrana Vedada Muftića!

22:01

Novi pokušaj Sarajeva

71' Mustafić je pokušao sa 20 metara, opet pored gola Želje.

21:57

Novi žuti karton

68' Javna opomena za Mehmedovića.

21:55

KJEREME!

66' Umalo preokret, ali šut fudbalera Sarajeva je završio pored stative! Izmjena kod domaćina - Mustafić u igri umjesto Bubanje.

21:50

GOOOL!

61' GOOOL! Izjednačenje Sarajeva! Rezervista Soldo je dobro reagovao nakon kornera i pogodio mrežu Želje - 1:1.

21:48

Promjena u Želji

60' Karić je ušao umjesto Al Džabera.

21:47

Mehmedović!

59' Sjajan udarac Mehmedovića sa 17 metara, ali Muftić siguran.

21:44

Pogledajte foto-galeriju sa "Koševa"

21:38

KJEREME!

49' Sjajan šut Frensisa Kjeremea sa ivice kaznenog prostora, lopta je prohujala tik pored stative Željinog gola.

21:34

Nastavljen derbi

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Soldo je u igri umjesto Unušića u ekipi Sarajeva.

21:25

- poluvrijeme -

Odličan sarajevski derbi u prvih 45 minuta. Vidjeli smo jedan gol u mreži Sarajeva, a moglo ih je biti još na obje strane.

21:14

Sudijska nadoknada

45' Igraće se još tri minuta do odlaska na odmor u poluvremenu.

21:12

ŽELJO VODI!

43' GOOL! Boljevac je pogodio mrežu Sarajeva na asistenciju Hiroša - 0:1!

21:08

Izmjena

39' Pavičić je zaradio povredu i zamijenjen je Oliveirom.

21:03

Gledao za VAR zbog potencijalnog penala

32' Arbitri su gledali VAR zbog potencijalnog penala, nakon što je Mehmedović šutirao, a lopta navodno u ruku pogodila nekog od defanzivaca Želje. Međutim, poslije provjere, sudija je pokazao da se igra nastavi.

20:56

Požutio još jedan igrač Želje

27' Jović dobio žuti karton zbog prekršaja nad Boljevićem.

20:47

Žuti karton

18' Opomena za Sulejmana Krpića, kapitena Želje.

20:42

Trese se mreža Sarajeva!

12' Marković je pogodio mrežu domaćina, nakon asistencije Boljevića, ali je pogodak poništen opravdano zbog ofsajda.

20:37

GULIJAŠVILI!

8' Gruzijac Gulijašvili se neočekivano našao u gol šansi, šutirao je glavom s pet metara, ali i golman Želje Muftić je bio na visini zadatka!

20:32

Prečka, pa Rockov spasio Sarajevo!

3' Nove tri stopostotone šanse za plave sa Grbavice! Najprije je Krpić pogodio prečku sa pola terena, a onda golman Rockov odbranio zicer Boljeviću s dva metra, da bi odbijanac Hiroša izblokirao Beganović, a potom i novi udarac Hiroša, koji je odbranio čuvar mreže bordo tima.

20:31

Odmah šansa za Želju!

1' Šabić je šutirao u bliži ugao, ali golman Sarajeva Rockov je odbranio njegov šut.

20:28

Počeo je sarajevski derbi

1' Admir Musić dao je znak za početak meča.