Luka zapalio Španiju, kao Petar Ligu šampiona! Evropa priča o braći koja daju čudesne golove

Autor Mladen Šolak

Spektakularni golovi dvojice fudbalera - rođaka, Luke Sučića i Petra Sučića.

Rođaci Petar i Luka Sučić golovi za Real Sosijedad i Dinamo Izvor: EPA, Javi Colmenero/EFE

Hrvatski fudbaler Luka Sučić dao je spektakularan gol za Real Sosijedad u remiju protiv Atletiko Madrida u nedelju uveče (1:1). Nakon vođstva gostiju 1:0 golom Hulijana Alvareza iz prvog minuta, tim Dijega Simeonea branio je tu prednost sve do završnice, kada je hrvatski reprezentativac raspalio sa velike distance.

Na dodavanje Mikela Ojarzabala, on je u 84. minutu spektakularno dao gol za 1:1 i sigurno ušao u konkurenciju za gol sezone, iako je tek 6. oktobar. Pogledajte!

Luka Sučić rođen je u Lincu u Austriji 2002. godine i samo je u rodnoj zemlji igrao klupski fudbal do ovog leta, kada je za 10 miliona prešao u Real Sosijedad. Igra na pozicijama centralnog i ofanzivnog veziste i ovo je bio njegov prvi gol - i to kakav,

Sučić je "A" reprezentativac Hrvatske i igrao je samo za tu zemlju. Roditelji su mu Hrvati iz Bugojna, Željko i Branislava, i napustili su Jugoslaviju zbog građanskog rata. Iako je rođen u Lincu, nema austrijski pasoš, a navijač je Hajduka iz Splita, iako je njegov rođak Petar Sučić igrač Dinamo Zagreba.

Izvor: ANTONIO BAT/EPA

Petar Sučić je ove sedmice dao takođe fenomenalan gol, u Ligi šampiona protiv Monaka. Pogledajte i njegov pogodak: