Crveno-plavi su trijumfovali nad Mostarcima u zaostaloj utakmici prvog kola Premijer lige BiH.

Premijer liga BiH Borac Velež uživo prenos  Izvor: MONDO/Vladimir Šutvić

Prvo kolo Premijer lige BiH kompletirano je nakon dva mjeseca – upotpunio ga je Borac trijumfom na Gradskom stadionu nad Veležom:

BORAC – VELEŽ 2:1 (0:0)
/Vranješ 59, Ogrinec 82 – Milak 53/

Do pobjede, pete u sezoni, crveno-plavi su morali težim putem, poslije preokreta. Kardinalnu grešku Save Šušića je u 53. minutu kaznio Amar Milak pa je tako mostarski tim stigao do vođstva iako je od kraja prvog poluvremena igrao sa desetoricom zbog isključenja kapitena Ede Vehabovića.

Do kraja meča je stvari u svoje ruke preuzeo Sebastijan Erera Kardona, koji je do kraja meča bio dvostruki asistent. Prvo je šest minuta nakon gola Milaka sjajno pronašao Stojana Vranješa, koji je poentirao u svom 250. nastupu u crveno-plavom dresu, da bi potom osam minuta prije kraja asistirao i za Sandija Ogrineca, koji je na kraju bio dovoljan za trijumf.

Vrijedi istaći i da je u 41. minutu zbog povrede igru morao da napusti napadač Borca Đorđe Despotović, te da je na utakmici bio prisutan mladi Banjalučanin Sergej Stupar, koji se oporavlja od posljedica teške saobraćajne nesreće.

Tok utakmice pratite klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA!

BORAC: Manojlović, Majers, Nikolov (od 57. Skorup), Srećković (od 57. Vranješ), Erera Kardona, Kvržić, Čavić (od 72. Đajić), Šušić (od 72. Pihler), Savić, Ogrinec, Despotović (od 41. Hrelja). Trener: Mladen Žižović.

VELEŽ: Duka, Oreč, Halilović (od 80. Mujan), Pršeš (od 63. Lauš), Hrkač, Mlinarić (od 71. Lohan), Savić, Šturm (od 63. Okeke), Vehabović, Mehremić, Milak (od 80. Puce). Trener: Irfan Buz.

Standings provided by Sofascore

20:03

Stanje na tabeli!

19:50

KRAJ

Završena je utakmica, pobjeda Borca 2:1!

19:47

Nadoknada će trajati tri minuta

19:45

87' - Vranješ tik pored gola!

Mogao je sada Vranješ da postigne drugi gol na ovoj utakmici!

Poslije prilike za Velež, uslijedila je kontra Borca, Vranješ je izašao sam ispred Duke, prebacio ga, ali je lopta otišla pored gola!

19:43

87' - Gužva pred golom Borca!

Lohan je ubacio sa desne strane, Okeke spustio loptu pred gol, ali nikoga nije bilo od njegovih saigrača.

19:39

82' - GOOOOOOL!

Vodi Borac 2:1, strijelac je Ogrinec!

Nova asistencija Erere, Ogrinec je pobjegao Mehremiću i iz peterca pogodio za preokret!

19:37

80' - Dvije promjene kod gostiju

Puce mijenja Milaka, a Mujan će na teren umjesto Halilovića.

19:34

78' - Oreč iz mrtvog ugla!

Kontrolisao je Oreč loptu na desnoj strani, šutirao iz mrtvog ugla, ali je na to bio spreman Manojlović.

19:34

77' - Nova javna opomena klupi Mostaraca

Sada je Pršeš imao nešto da prigovori sudiji iz Prnjavora koji to ne prašta.

19:31

74' - Žuti karton za Irfana Buza zbog prigovora

"Požutio" je trener Veleža.

19:28

72' - Dupla promjena Žižovića

Šušića mijenja Pihler, a Đajić ulazi u igru umjesto Čavića.

19:27

71' - Lohan umjesto Mlinarića na terenu

Izmjena u Veležu.

19:27

70' - Hrelja!

Ubacio je Čavić sa lijeve strane na suprotnu stativu, tamo je bio Hrelja, ali šutira preko prečke!

19:24

68' - Žuti karton za Halilovića

Presjekao je Halilović izglednu kontru Borca, povukao Savića i dobio žuti karton.

19:21

64' - Manojlović brani!

Odbranio je golman Borca šut Lauša iz slobodnog udarca, nastala je gužva pred golom Borca, ali crveno-plava odbrana to izbacuje u korner!

19:19

63' - Dvije izmjene u Veležu

Izlaze Pršeš i Šturm, na terenu su Lauš i Okeke.

19:18

Ovako je Borac izjednačio!

19:17

59' - GOOOOOOL, 1:1!

Izjednačio je Borac, pogađa "džoker" Stojan Vranješ!

Centrirao je Erera, a Vranješ nadvisio defanzivce Veleža i pogodio za 1:1, u svojoj slavljeničkoj utakmici!

19:13

57' - Dupla promjena u Borcu

Izlaze Srećković i Nikolov, u igri su Vranješ i Skorup.

Vranješ je tako uknjižio jubilarni, 250. nastup za crveno-plave u svim takmičenjima!

19:12

56' - Oštar start Šušića

Žuti karton je dobio štoper Borca nakon jednog prekršaja.

19:10

53' - GOOOL!

Vodi Velež u Banjaluci!

Kardinalnu grešku je napravio Šušić u želji da vrati loptu ka Manojloviću, ali je to uradio veoma loše. Presjekao je to Milak i matirao Manojlovića, 0:1 na Gradskom!

19:05

48' - Oreč preko gola!

Velika prilika za Velež!

Ostavio je Mlinarić loptu za Oreča koji se namjestio na udarac, ali šutira preko prečke domaćeg gola!

19:04

19:02

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

18:52

Sergej uz Borac! Mladi Banjalučanin na Gradskom stadionu

Navijači Borca skandirali su "Sergej uz Borac", s obzirom da mladi Banjalučanin, koji se oporavlja od teške saobraćajne nesreće iz prošle godine, prisustvuje okršaju sa Mostarcima:

18:47

Kraj prvog dijela

Završeno je prvo poluvrijeme u Platonovoj ulici, nema pogodaka u duelu Borca i Veleža.

18:46

45+3' - "Požutio" je Nikolov

Prvi domaći igrač koji se našao u bilježnici sudije Njegomirovića.

18:44

Tri minuta nadoknade u prvom poluvremenu

18:43

44' - Isključen Vehabović!

Kapiten Veleža dobio je crveni karton!

Bio je u duelu sa Ogrinecom, slovenački internacionalac se našao na travi, a Njegomirović je zbog tog prekršaja pokazao drugi žuti karton Vehaboviću!

18:41

42' - Žuti karton za Hrkača zbog prigovora

18:39

41' - Izlazi Despotović zbog povrede

Umjesto napadača Borca, u igru je ušao Damir Hrelja.

18:36

38' - Duka brani udarac Erere!

Pokušao je Borčev lijevi bek da prebaci Duku, ali je golman Veleža pročitao tu namjeru i odbranio udarac Kolumbijca.

18:32

34' - Javna opomena za Mlinarića

Igrao je rukom na polovini terena prvotimac Veleža, a onda napucao loptu, za šta je "nagrađen" žutim kartonom.

18:21

23' - Nikolov pored gola!

Odigrali su Čavić i Kvržić dupli pas na desnoj strani, centrirao je Borčev desni bek, odbrana Veleža interveniše, a onda Vehabović loptu poslije udarca Nikolova skreće u korner poslije kojeg nije bilo opasnosti po gostujući gol.

18:16

18' - Prvi žuti karton na utakmici

Dobija ga kapiten Veleža Vehabović, zbog starta nad Ererom.

18:12

13' - Duka spašava Velež!

Bilo je sada opasno pred golom Mostaraca!

Napravio je jednim centaršutem Kvržić pometnju u odbrani "rođenih", na kraju je lopta stigla do Ogrineca koji šutira, ali Duka uz pomoć stative uspijeva da otkloni opasnost!

18:07

9' - Ponovo Despotović!

Centrirao je Kvržić sa desne strane, Despotović se oslobodio Oreča i šutirao glavom sa 4-5 metara, ali pored gola.

18:05

7' - Slab udarac Despotovića

Oduzeo je Borac jednu loptu na polovini koja pripada gostima, kombinovalo je nekoliko igrača crveno-plavih, ali je Despotović uputio mlak udarac koji nije predstavljao problem za Duku.

18:02

4' - Čavić u šansi!

Ubacio se sada Čavić između dva igrača Veleža, ali nije nakon ubačaja Srećkovića sa lijeve strane zahvatio loptu na željeni način.

18:01

2' - Velika šansa za Velež!

Kardinalnu grešku je napravio golman Borca Manojlović, koju nije kaznio Mlinarić!

Izblokirao je pokušaj ispucavanja lopte Borčevog golmana, pogodila je prečku, da bi potom Hrvat šutirao glavom tik pored gola!

Imao je Borac sreće sada...

17:58

Počela je utakmica u Banjaluci!

17:55

Igrači dva tima izlaze na teren!

Uskoro počinje utakmica na Gradskom stadionu!

17:27

Arbitri!

Za glavnog sudiju na ovoj utakmici delegiran je Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora, a pomoćnici su Damir Lazić (Brčko) i Emir Zahiragić (Sarajevo).

U VAR sobi su Haris Halkić (Sanski Most) i Sreten Udovičić (Prijedor).

17:18

Borac za vrh, Velež za bijeg iz zone ispadanja!

Ovako izgleda tabela pred okršaj koji počinje za 40-ak minuta!

17:15

Poruka Irfana Buza!

"Imali smo dovoljno vremena za pripremu ove utakmice. Dosta dobro smo radili, zadovoljan sam, momci daju sve od sebe na treninzima. Sigurno je da neće biti nimalo lako, Borac je jak tim, prošle godine su bili prvaci, ove godine igraju u Evropi i gledao sam njihove utakmice. Želim takođe da naglasim da i mi imamo plan kako odigrati dobru utakmicu, moramo da budemo taktički jako disciplinovani, napravili smo analizu i mislim da će i za nas biti prostora da prema naprijed nešto uradimo. Neće biti Hadžikića i Šikala koji su važni igrači za naš tim, ali imamo dovoljno igrača na raspolaganju i vjerujem u svoje igrače", riječi su kojima je turski strateg najavio ovaj meč.

Izvor: Screenshot

17:08

Šta je rekao Mladen Žižović?

"U ovom momentu imamo određenih problema, ali i dovoljan broj kvalitetnih igrača da odgovore ovom zadatku. Velež dolazi poslije niza svojih problema, nakon lošeg otvaranja sezone u kojem su promijenili nekoliko trenera, imali nekoliko negativnih rezultata u Evropi, nisu startovali kako su željeli u prvenstvu. Sigurno su motivisani, ali i sve ostale ekipe ove sezone igraju vrlo motivisano protiv Borca sa razlogom jer mi na dobar način predstavljamo bh. fudbal u Evropi i nadam se da ćemo tako i nastaviti. Imamo 27-28 igrača na raspolaganju, svi oni zaslužuju da budu dio tima. Momci koji izađu na teren će tražiti pobjedu koja nam itekako treba da uhvatimo potpuni priključak sa samim vrhom tabele. Imamo par zaostalih utakmica i nadam se da ćemo u njima skupiti bodove da se priključimo ravnopravno u borbu za titulu. Ove godine to će biti malo teže s obzirom da igramo na više frontova, ali mi ne odustajemo od svojih ciljeva", rekao je trener Borca u najavi utakmice sa Mostarcima.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina