Čelsi se trgao!

"Plavci" ostvarili pobedu posle tri utakmice i dva uzastopna poraza. "Upalile" Konteove promene u ekipi.

Antonio Konte preselio je Baneta Ivanovića i Oskara na klupu i dobio šta je hteo - prekid lošeg niza.

Teret sa leđa Italijana i njegovih igrača spao je na gostovanju Halu, gde su "plavci" golovima Vilijana i Dijega Koste sredinom drugog poluvremena ostvarili prvu ligašku pobedu od avgusta.

Nakon "vezanih" poraza od Liverpula i Arsenala, na Stamford Bridžu će konačno "prodisati".

HAL - ČELSI 0:2 (0:0)

Posle tri sastanka sa gazdom kluba Romanom Abramovičem, Konte je "prelomio", napravio izmene u startnoj postavi, pa izveo na teren ekipu u formaciji sa tri defanzivca, s tim da je Banetovo mesto zauzeo Aspilikueta.

Gosti iz Londona počeli su "klimavo", ali su dok je vreme odmicalo postajali čvršći.

Dijego Kosta pogodio je stativu u 60. minutu, a Ngolo Kante potom je promašio nebranjenu mrežu i to je bio uvod u ono što će se dogoditi - precizne udarce Brazilca, pa Španca u gornji ugao gola domaćina, za konačnih 0:2.

Za razliku od Ivanovića, koji je meč odgledao sa klupe, Nemanja Matić proveo je na terenu ceo meč i njegov blokirani udarac bio je uvod u šesti pogodak Dijega Koste ove sezone.

Čelsi je ovim trijumfom bar privremeno stao na noge i došao do šeste pozicije tabele. Sa druge strane, Hal će i sledeće kolo dočekati na 15. mestu.