BUNDES: Šalke razmontirao Menhengladbah

Fudbaleri Šalkea “blickrigom” na početku drugog poluvremena stigli do ubjedljive pobjede nad Borusijom Menhengladbah i pobjegli sa dna bundesligaške tabele.

Šalke je ponovo šokirao svoje navijače, ali ovaj put pozitivno.

Poslije pet vezanih poraza na startu sezone Šalke je u nedjelju sa ubjedljivih 4:0 ispratio Borusiju Menhengladbah iz Gelzenkirhena i najavio izlazak iz krize.

“Evropski” duel u šestom kolu Bundeslige dobila je ekipa koja se takmiči u Ligi Evrope, dok je učesnik Lige šampiona, ekipa Borusije, propustila priliku da eventualnom pobjedom održi korak sa vodećim Bajernom.

Šalke je igrao neubjedljivo većinu utakmice, a onda “blickrigom” od 52. do 58. minute stigao do tri gola i riješio pitanje pobjednika.

Do prvog su stigli sa bijele tačke poslije pomalo diskutabilne odluke glavnog sudije, ali Čupo Moting nije mnogo za to mario, zatresao je mrežu za 1:0.

Rukovodstvo Šalkea ovog ljeta mnogo je uložilo u ekipu, a mladi Belgijanac Bril Embolo konačno je počeo da isplaćuje 22,5 miliona evra koliko je klub iz Gelzenkirhena platio Bazelu.

Ipak, najveće zasluge za njegov prvi gol u Bundesligi idu bh. reprezentativcu Seadu Kolašincu. Lijevi bek koji je u proteklih nekoliko utakmica često počinjao s klupe ovaj put bio je u startnih 11 i opravdao je povjerenje. Kolašinac je u 56. minutu uzeo loptu na nekih 40 metara od gola protivnika i poslije odličnog prodora u šesnaesterac poslužio loptu kao na tacni za Embola koji pogađa za 2:0.

Samo dva minuta kasnije bilo je 3:0, nakon pogotka Gorecke.

Borusija nije uspjela da se povrati iz šoka, a konačnih 4:0 postigao je Embolo u 83. minutu poslije katastrofalne reakcije jednog od defanzivaca Borusije koji nije uspio da izdrži duel sa Belgijancem i spriječi njegov drugi pogodak na utakmici.

U duelu Volfsburga i Majnca nije bilo golova pa je završen podjelom bodova.