Željo "petardom" častio Goražde (FOTO)

Sarajevski Željezničar jednom nogom je u četvrtfinalu Kupa BiH, nakon večerašnjeg trijumfa na "Grbavici" protiv Goražda 5:1 (3:1).

Željezničar Goražde 5:1 osmina finala Kupa BiH prva utakmica Izvor: MONDO/Samir Cacan

Željezničar je u prvoj utakmici osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine na "Grbavici" ugostio federalnog prvoligaša Goražde i počastio ga "petardom" - 5:1 (3:1).

U 15. minutu iskusni golgeter plavih, večeras bijelih, Stevo Nikolić pogodio je za 1:0, ali se gosti nisu predavali pa su samo pet minuta kasnije izjednačili. Tračak nade Goraždu da u prestonici BiH može doći do povoljnog rezultata donio je Jasmin Šuntić golom iz jedanaesterca.

Ipak, to kao da je razljutilo izabranike Slavka Petrovića, pa su do kraja prvog poluvremena postigli dva, a u nastavku još dva pogotka za visok trijumf i rasterećen put na revanš za sedam dana u Goraždu.

U finišu prvog poluvremena prvo je mrežu gostiju zatresao Jovan Blagojević, a onda dva minuta kasnije i Milivoje Lazić za 3:1 prije odlaska na odmor.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Samir Bekrić povisio je na 4:1, nakon čega se ušlo u nešto mirniji tok meča. Petnaestak minuta prije kraja Denis Žerić petim golom zapečatio je sudbinu gostiju.