Novajlija ne popušta, pao i Verder

RB Lajpcig izbio na drugo mesto bundesligaške tabele, pošto je u odličnoj predstavi savladao nekadašnjeg prvaka Nemačke.

Debitant u Bundes ligi, ekipa RB Lajpciga, pobedila je Verder rezultatom 3:1 (1:0) i postala prvi pratilac Bajerna iz Minhena!

Aktuelni šampion iz osam kola je sakupio 20, a Lajpcig 18 bodova i oni su uz četvrtoplasirani Hofenhajm jedine neporažene ekipe u nemačkom šampionatu.

Perspektivni "vezista" iz Gvineje, Nabi Keita, pogodio je mrežu u 42. i 74. minutu, a dva minuta kasnije na 2:1 je smanjio doskorašnji član Arsenala Serž Gnabri.

Kada se sudija već spremao da odsvira kraj, trijumf domaćeg tima "overio" je još jedan 21-godišnjak, Davi Selke, koji je leta 2015. doveden upravo iz Verdera. Golman Feliks Vidvald otišao je pred protivnički gol u pokušaju da pomogne u postizanju izjednačujućeg pogotka, ali je Selke kaznio njegov očajnički potez.

Šalke i Majnc od 17.30 časova igraju poslednju utakmicu 8. kola...