Žiru za pet minuta ispravio nepravdu

Francuski napadač se vratio u velikom stilu. Pobeda Arsenala na gostovanju Sanderlendu - 4:1.

Igrao se 64. minut kada je Aleksis Sančez bio u nezadrživom prodoru i bez ikakve sumnje bi projurio pored snažnog štopera Sanderlenda Laminea Konea da ga ovaj nije "cimao" za rame i na kraju oborio - ali sudija Martin Etkinson je začudo "odmahnuo glavom".

Protestovale su "tobdžije", ali uzalud.

"Klasičan jedanaesterac" bi Arsenalu konačno doneo taj drugi gol na "Stadionu Svetlosti" koji su dugo čekali kako bi prelomili utakmicu, ali umesto toga penal pod severnom tribinom.

I to samo minut kasnije...

Neopreznost Škodrana Mustafija pretvorila se u odličnu šansu za Dankana Votmora koji je krenuo na Petra Čeha, kome je pomagao Loran Košćelni, a mladi engelski fudbaler je pao na travu nakon što ga je češki golman zakačio.

Penal. Opravdano!

Džermejn Defo je dobio priliku da vrati Sanderlend u život i to je iskoristio sjajni napadač.

FORMA

Olivije Žiru je opravdano izgubio mesto startera u Arsenalu zbog loše forme, pa je tako do ovog meča na terenu u Premijer ligi skupio samo 51 minut. Međutim, sa ova dva gola ponovo se preporučio zemljaku Vengeru.

Verovatno su u tom trenutku navijači Arsenala pomislili da je veoma nepravedno da njihov tim koji je stvorio desetine šansi ne slavi na ovom stadionu, i to protiv tima kojem je taj šut sa "kreča" bio i jedini na meču, ali onda je Arsen Venger povukao jedino logično rešenje.

Na teren je poslao Olivijea Žirua koji je svojim prvim kontaktom sa loptom doneo novo vođstvo, a onda već sledećim, pet minuta po ulasku u igru – i potvrdio pobedu.

Nakon toga se minut kasnije i Aleksis Sančez još jednom upisao u strelce i postavio konačnih 4:1 (1:0) za Arsenal i tako naterao domaće navijače da iznervirani požure sa stadiona...

Ovom pobedom Arsenal je zauzeo prvo mesto sa 23 boda, ali Siti i Liverpul tek igraju...