Veliki preokret hrabrog malog Eibara!

Ove sezone, osim Monaka u kvalifikacijama za Ligu šampiona, niko nije pobedio Viljareal, koji je "trebalo da" bude 2. na tabeli, ali...

Fudbaleri Viljareala pogodili su u matine terminu ove nedelje iz penala u 41. minutu i na "live" tabeli Primere popeli se na deobu 2. pozicije sa Barselonom.

Golovima Ivana Ramisa u 80. i Pedra Leona u 87. minutu, fudbaleri hrabrog malog Eibara spustili su ih na 7. mesto, naneli im prvi poraz u La Ligi i Ligi Evrope ove sezone i ujednu prvi put pobedili "Žutu podmornicu" od senzacionalnog plasmana u elitu pre dve sezone.

Pred 4.678 gledalaca na "Ipurui": Eibar – Viljareal 2:1 (0:1), kao najava novih vrućih mečeva u Španiji ovog popodneva i večeri.

U prethodna četiri okršaja u Primeri, Viljareal je imao dve pobede i dva remija sa Eibarom, koji ih je poslednji put pobeđivao u sezoni 1999/2000, kada su igrali u Sekundi – 2:1 i 1:5.

Ovog puta sve je "ličilo" na novu pobedu žutih, iako su domaćini imali više od igre i pre i posle 41. minuta kada je francuski defanzivac Floren Ležan oborio italijanskog vezistu Nikolu Sansonea.

Loptu je na "kreč" namestio Bruno i bio siguran za treći gol ove sezone u Primeri i 0:1 pred odmor, posle velike šanse koju je za njegov tim imao štoper Mateo Musakio u 29. minutu, ali kada su bordo-plavi izbacili loptu sa gol-crte.

U nastavku – druga priča!

Baskijci su krenuli da kidišu na gol Serhija Asenja, Takaši Inui propustio je šansu u 49, Garsija Kike u 65, Leon u 66, pa Serhio Enrih u 68. minutu i kada su skeptici pomislili da će domaćina stići kazna za promašaje – stigla je nagrada za upornost!

U 80. minutu, posle centaršuta iz prekida sa desne strane, žuti nisu uspeli da ispucaju loptu kako valja, Ležan ju je glavom prosledio do štopera Ramisa, koji je reagovao u stilu najboljih centarforova, primio pas grudima i "opalio" iz voleja, iz okreta, neodbranjivo za 1:1.

Bio je to trenutak kada se i Viljareal setio da ima opciju da napadne, što je i uradio i bio kažnjen za to.

U 87. minutu, sevnula je brza i tačna kontra domaćih, u dva poteza Enrih je "izbačen" na levo krilo, odakle se stuštio u šesnaesterac, poslao pravi pas ka Leonu, a ovaj zakucao loptu u mrežu za četvrti gol ove sezone i veliko slavlje na najmanjem fudbalskom zdanju u Primeri – 2:1.

Eibar vs Villarreal 2:1 (all goals)

Na poluvremenu, razlika između ova dva tima na tabeli bila je deset, na kraju utakmice četiri boda – Viljareal je za sada peti, a Eibar se popeo na sedmo mesto.