BUNDES: Vodi ih "klinac", oni treći na tabeli!

Petom pobjedom u nizu Hofenhajm izbio na treće mjesto na tabeli Bundeslige. Na Virzol Rajn-Neker-Areni pala je Herta.

Hofenhajm nastavlja svoju trku sa Lajpcigom za epitet otkrovenja sezone u Bundesligi.

Iako na klupi imaju najmlađeg trenera u istoriji Bundeslige, Julijana Nagelsmana, Hofenhajm igra vrlo zrelo i poslije devet odigranih kola zauzima treće mjesto na tabeli, odmah iza Bajerna i Lajpciga.

Do treće pozicije Hofenhajm je stigao pobjedom 1:0 u nedjelju protiv Herte, u čijim redovima Vedad Ibišević nije bio golgeterski raspoložen.

Kada se god reprezentativac BiH upisao u strijelce Herta je ove sezone pobjeđivala, a samo jednom je remizirala 3:3. Ove nedjelje Ibišević nije zabio i Herta je upisala drugi poraz ove sezone koji ju je koštao i treće pozicije.

Već na samom startu defanzivac Sule je imao priliku za vođstvo, šutirao je nakon ubacivanja Demirbaja iz kornera, ali je Štoper gostiju Lustenberger glavom odbio loptu praktično na gol-liniji.

Tandem Demirbaj-Sule je, ipak, donio Hofenhajmu prednost u 31. minutu. Demirbaj je izborio slobodan udarac koji je potom sam izveo, a Sule je poslao loptu u mrežu za svoj prvenac ove sezone i ispostaviće se trijumf.

Niklas Sule Goal HD - Hoffenheim 1 - 0 Hertha...by HRR15

Najbolju priliku za izjednačenje Herta je imala u 51. minutu kada je Ibišević šutirao poslije solo prodora, ali je Bauman odbranio njegov udarac po zemlji.

Na suprotnom golu istakao se i Jarstajn koji je u dva navrata u drugom spasio čist gol. Prvo se nakon njegove odbrane za glavu hvatao Vagner, a zatim i Karamarić.

Posljednjih deset minuta Herta je igrala bez svog najboljeg strijelca, Ibiševića, kojeg je trener Pal Dardai izveo iz igre i pokušao sa Samijem Alaguijem. Ovaj neočekivani potez nije urodio plodom i Hofenhajm je stigao do pete pobjede u prvenstvu.

Zanimljivo je da je Hofenhajm sezonu počeo sa četiri vezana remija. Uprkos tome uprava kluba  imala je strpljenja za svog mladog trenera i to im se isplatilo.