Ljajić opet pogodio, ali Miha neće biti zadovoljan

Torino u Udinama osvojio samo bod, iako je većim dijelom utakmice bio bolji i konkretniji. Srpski trener isključen u finišu meča.

Iako je Siniša Mihajlović najavljivao da će njegov Torino u Udinama ići na pobjedu, moraće da se zadovolji bodom.

Nakon tri uzastopna trijumfa, "bikovi" su večeras upisali treći meč zaredom u kojem nisu osjetili slast pobjede.

UDINEZE - TORINO 2:2 (0:1)

Torino je bio nadmoćan u prvom poluvremenu i sasvim zasluženo na odmor otišao s prednošću od jednog gola. U akciji u kojoj je učestvovao Adem Ljajić, Andrea Beloti asistirao je Marku Benasiju, a ovaj rutinski pogodio za 0:1.

Trener Udinezea Luiđi del Neri vidio je da nešto ne štima u igri njegovog tima, pa je odmah na poluvremenu izvršio dvije izmjene i to se pokazalo kao pun pogodak. Angažovanije su zaigrali domaći u nastavku i takva igra isplatilo se za svega desetak minuta.

Lijepu akciju fudbalera Udinezea u 60. minutu krunisao je Siril Tero preciznim udarcem glavom za izjednačenje 1:1. Bio je to njegov četvrti pogodak u posljednja tri meča. Deset minuta kasnije potpunio preokret. Duvan Zapata zatresao je mrežu Torineza, koji se još nisu ni oporavili od prvog primljenog gola, a već su drugi put morali na centar.

Ipak, Adem Ljajić sedam minuta kasnije pogodio je za 2:2. Povremeni reprezentativac Srbije, koji nije dobio poziv Slavoljuba Muslina za predstojeće ispite "orlova", sjajnim udarcem lijevom nogom u suprotni ugao donio je izjednačenje Torinu.

Ljajić je tako potvrdio da se nalazi u strašnoj seriji, a bio mu je ovo četvrti gol u sezoni.

Srpski stručnjak u finišu meča morao je na tribine. Prigovarao je Mihajlović Paolu Taljaventu, pa ga je arbitar isključio u 87. minutu.

Na kraju, 2:2 - možda i najrealniji ishod meča u Udinama.

Kaljari i Palermo "ostrvskim derbijem" zatvorili su 11. kolo. Domaći su slavili golovima kapitena Danijelea Desene, dok je jedini gol za goste postigao ove sezone sjajni Makedonac Ilija Nestorovski.

Nakon vođstva 2:0, domaći fudbaleri su se opustili, gosti su smanjili na 2:1, ali snage bar za bod nije bilo.

Meč na Sardiniji obilježio je i jubilej Marka Borijela, koji je odigrao 300. meč u Seriji A.