Jesen Napretka za pamćenje!

Kruševljani u predvečerje 70. rođendana kluba ostvarili i šestu uzastopnu pobedu, u Bačkoj Palanci. Subotičani dočekali prvi ligaški trijumf Spartaka kod kuće.

Superliga Srbije rezultati 15. kolo 2016/17 Izvor: MN PRESS

U senci borbe vodećeg trija za čelo tabele, fudbaleri Napretka drže se jako blizu vrhu i pišu klupsku istoriju.

Kruševački superligaš, pod vođstvom trenera Dragana Ivanovića, igra zaista sjajno i niže rezultate poput najuspešnijih generacija u istoriji "čarapana".

Ove subote, na stadionu Bačke, Napredak je pobedio 3:1 i "vezao" šesti trijumf, golovima Alekse Vukanovića u šestom, Ibrahime Ndiaja u 18. minutu i "matom" u nadoknadi vremena.

Domaćin je do poluvremena uspeo samo da prepolovi vođstvo favorita, udarcem Luke Lukovića, ali ne i da "otkine" Kruševljanima dva boda. Ovom pobedom, Napredak je bar na 24 časa prestigao Partizan i zauzeo treće mesto sa 31 bodom, dva više od trenutnog zbira crno-belih.

U preostale četiri utakmice popodnevnog programa, Subotica je dočekala prvu pobedu svog tima na tamošnjem Gradskom stadionu. Udarcem centarfora Nikole Milića na severu Bačke je pala lučanska Mladost, 1:0.

Spartak je, podsetimo, prethodne pobede kao domaćin ostvario na novosadskom "Karađorđu".

Marko Docić

Za vreme duela u Subotici, u malom beogradskom derbiju, na Banovom brdu Čukarički je pobedio Voždovac 2:1, golovima Marka Docića, veziste snažnog i preciznog udarca. Prvi put je pogodio u 29. minutu, drugi put sa bele tačke u 54, za nedostižnih 2:0.

Utešni gol za goste postigao je najefikasniji igrač ekipe, Jovan Stojanović, u 88. minutu.

"Zmajevi" Bratislava Živkovića tako su doživeli peti poraz zaredom, a Čukarički je drugim uzastopnim trijumfom kod kuće nagovestio vedrije dane u ulici Beogradskog bataljona.

Dvostruki strelac Docić igra sjajno pod vođstvom novog trenera Gordana Petrića i ove sezone već je postigao četiri godina.

Metalac je golom Valberta Kaiseda slavio u Crnotravskoj ulici 1:0, prekinuo tako niz od osam uzastopnih utakmica bez trijumfa (u oba takmičenja) i ostvario prvu pobedu od kraja avgusta.

Subotnji superligaški program biće završen u Čačku, gde Crvena zvezda gostuje od 17 časova.