Đurđević srušio bedem Bačke!

Partizan je u 16. kolu Superlige Srbije pobedio Bačku 1:0. Strelac gola bio je Uroš Đurđević u 78. minutu.

Đurđević srušio bedem Bačke! Izvor: MN PRESS

Partizan drži korak za Crvenom zvezdom.

"Parni valjak" uspeo je da u teškoj i nimalo lepoj utakmici pobedi Bačku 1:0 (0:0). Dugo su crno-beli pokušavali da probiju "bunker" ispred Stefana Čupića, a čak i kada su uspevali - promašivali su.

Sve do 78. minuta!

Kada je Marko Nikolić odlučio sa sve karte baci u napad, Uroš Đurđević je posle kornera glavom zatresao mrežu i Partizanu obezbedio tri boda.

Velikom mukom stečena...

Malobrojna publika u Humskoj nije mogla da uživa u fudbalskoj predstavi drugoplasiranog i pretposlednjeg tima na tabeli. Prvi su napadali, a drugi se branili i tukli. Bukvalno.

Podatak da su posle prvih pola sata utakmice fudbaleri Bačke imali 15, a Partizana jedan prekršaj dovoljno govori. Ta razlika se do kraja meč još više uvećala, ali broj žutih kartona koje je pokazao sudija Marko Srećković tek je za jedan na strani Vojvođana (4-3).

Ređale su se prilike pred golom Bačke, posebno u drugom delu, ali je i koncentracija kod igrača Partizana očigledno bila na nižem nivou. Promašivali su Đurđević, Leonardo, Stevanović, Everton...

Kada se već ozbiljna nervoza uvukla u redove vicešampiona, Đuržević se izborio za poziciju, sačekao loptu i sa zemlje je golavom poslao iza leđa Čupića.

Gol

Bačka je imala jednu priliku i to veliku. Mogao je domaćin da ostane bez dva boda da je Mladen Galić bolje reagovao u 91. minutu.

Partizan je nastavio niz utakmica bez poraza i ima tri boda manje od Zvezde, koja je kasnije počela meč 16. kola.

PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Balažic (od 70. minuta Saša Ilić), Milenković, Miletić - Jevtović, Everton - Janković (od 60. minuta Božinov), Leonardo (od 91. minuta Radin), A. Stevanović - Đurđević.

BAČKA: Čupić - Nikolić, Ilić, Klisura, Đurić - Bajić, Balabanović - Švonja, Čeković (od 7. minuta Galić), Trivunović (od 62. Milovac) - Zečević.

UŽIVO:

Trener Partizana Marko Nikolić ponovo će morati da neđe rešenje sa ideje kolege Zorana Govedarice.

Pre samo dve nedelje bio je uspešan. Partizan je igrao protiv Novog Pazara i Nikolić je nadmudrio i pobedio Govedaricu. Tadašnji trener Pazaraca se u međuvremenu preselio na klupu Bačke, narednog rivala crno-belih.

Partizan od početka sezone kaska za Crvenom zvezdom (razlika šest bodova 38-32), a tome je doprineo i debitant u najjačem domaćem takmičenju, jer je na početku uspeo da "parnom valjku" u Novom Sadu "otkine" dva boda (0:0). Taj meč odigran je u julu i od tada se mnogo toga promenilo, pre svega u Humskoj.

Crno-beli su izvršili promenu na klupi, umesto Ivana Tomića vratili Marka Nikolića i sa njim napravili kontinuitet dobrih rezultata, što se slobodno može reći i za igru, koja definitivno deluje sve bolje.

Evo i sastava za koje su se odlučili treneri.

PARTIZAN
: Kljajić - Vulićević, Balažic, Milenković, Miletić - Jevtović, Everton - Janković, Leonardo, A. Stevanović - Đurđević.

BAČKA: Čupić, Nikolić, Ilić, Klisura, Đurić - Bajić, Balabanović -  Švonja, Čeković, Trivunović - Zečević.

Izvor: MONDO

IZ MINUTA...

Kraj!

90+2' Radin umesto Leonarda.

90' GALIĆ!

Bačka je mogla da šokira Humsku. Posle centaršuta skočio je Gajić, ali nije uspeo glavom, prevacio gol.

- Zanimljivo - Partizan i Bačka imaju isto kartona, po tri!

78' Uroš Đurđević - GOL!

Napadač Partizana posle kornera glavom pogađa mrežu Bačke i uspeva da probije čvrst bunker koji su gosti forsirali od početka utakmice.

Gol

71' Balažica menja Saša Ilić. Druga izmena... Nikolić sve karte baca u napad. Ilić dobija žuti karton jer je pre vremena ušao na teren.

69' BOŽINOV!

Imao je Bugarin veliku priliku i to iz ofsajda. Nije postigao gol.

65' Filip Bajić je rvačkim potezom oborio Evertona, a onda je Brazilac uzvratio. Zatim je došlo i do sukoba dve klupe. Sve se smirilo i utakmica je nastvaljena. Po predstavnik Partizana i Bačke su udaljeni sa klupa.

60' Marko Janković je izašao, a ušao je Valeri Božinov.

59' BRAZILCI NA DELU!

Ponovo je Partizan mogao do gola. Leonardo je centrirao, ofsajd zamka nije uspela, ali ni Everton, čiji pokušaj glavom nije bio dovoljno precizan. U boljem položaju bio je Uroš Đurđević.

55' Nema gola!

Stevanović je imao dobru prililu.

48' LEONARDO!

Brazilac je imao sjajnu šansu, lopta mu je servirana kao na tacni posle odbitka, ali je uspeo da prebaci gol sa svega 7-8 metara. Čupić je već bio savladan.

- Nastavlja se utakmica...

Nema golova u prvom delu. Bačka bezopasna u vrlo oštra. Ni Partizan nije preterano opasan po gol gostiju.

39' Đurđević je mogao da savlada Čupića, golman Bačke je odlično reagovao.

Najbolja prilika za Partizan!

26' Janković ima prvu lepu priliku, ali šutira preko gola.

26' Pomoćni sudija Janković podno istočne tribine (drugi pomoćnik) podiže zastavicu, a Alen Stevanović je najmanje metar iza poslednjeg čoveka odbrane Bačke. Partizan bi poveo da sudija nije pogrešio.

25' Bačka ima 14 prekršaja, Partizan jedan! Gosti imaju dva žuta!

- Nema prilika. Partizan napada, ali jalovo.

22' Bačka nastavlja sa grubostima, ali sudija Marko Srećković puno prašta. Sada je poštedeo Zečevića, koji je zaslužio karton zbog oštrog starta s leđa. Bio bi mu drugi na utakmici...

10'
Fudbaleri Bačke baš biju. Već imaju gomilu prekršaja, a proteklo je tek desetak minuta.

8'
Damir Čeković je morao da napusti teren zbog povrede. Umesto njega na terenu je Damir Galić.

3' LEONARDO!

Najbolji strelac Partizana zapretio je iz "slobodnjak" dosuđenog posle namernog igranja rukom fudbalera Bačke. Solidan i neprecizan pokušaj Brazilca.

15.05
- Počelo je!

15.02
- Kasni početak utakmice. Razlog nije poznat. Igrači se još nisu pojavili na terenu.

- Na stadionu Partizana poseta je možda i najslabija ove sezone. Tek nekoliko stotina navijača. Pitanje je koliko bi ljudi bilo da u Beogradu nije pravi prolećni dan usred novembra.