Juve opet na „plus sedam“

Očekivano, Juventus je savladao Peskaru (3:0) u subotu uveče i odlijepio se na sedam bodova razlike u odnosu na prvog pratioca Romu, koja u nedjelju gostuje u Bergamu.

Torinski klub nije imao većih problema na svom stadionu sa novajlijom u Seriji A, koji je upisao peti uzastopni poraz u Seriji A.

POVEZANE VIJESTI

„Bjankoneri“ su do prednosti stigli pogotkom Samija Kedire u 36. minutu, kad se njemački reprezentativac dobro snašao u kaznenom prostoru i pogodio donji lijevi ugao gostiju – 1:0.

Početkom nastavka dobru šansu je propustio Gonzalo Iguain da bi potom Kedira asistencijom osigurao novu pobjedu za aktuelnog šampiona.

Egzekutor u 63. minutu bio je hrvatski centarfor Mario Mandžukić.

Samo pet minuta kasnije tačku na siguran i ubjedljiv trijumf stavio je Andreson Hernandes „bombom“ sa oko 25 metara za učvršćivanje na liderskoj poziciji na tabeli.

...

Doduše prvi pratioci Roma u nedjelju gostuje kod Atalante, a trećeplasirani Milan biće formalni domaćin Interu u gradskom derbiju.

Osim osvojenih bodova, Juve je ušao i u istoriju italijanskog šampionata. Naime, Mois Kaen postao je prvi igrač 2000. godište koji je nastupio u Seriji A.