EP (U-17): BiH startovala remijem

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je protiv Slovenije (0:0) na startu elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Etno-selu Stanišići kod Bijeljine.

Izabranici Sakiba Malkočevića odigrali su neriješeno protiv "zmajčeka" iako su obje ekipe imale svoje šanse da osvoje sva tri boda u Bijeljini.

Najbolju priliku za goste imao je Adam Jakupovič u 22. minutu, ali je njegov udarac iz jedanaesterca odbranio golman "zmajića" Jasmin Kršić.

BiH je najbliže pogotku bila 11. minuta kasnije kada je Jusuf Gazibegović pogodio stativu.

U drugom susretu naše grupe Engleska je pobijedila Češku rezultatom 5:3.

Bosna i Hercegovina: Jasmin Kršić, Dobrica Tegeltija, Dino Samuel Kurbegović, Rijad Sadiku, Jusuf Gazibegović, Stefan Santrač, Đani Salčin, Milan Šikanjić (63. Elvis Mehanović), Armin Imamović, Domagoj Marušić, Milan Savić (54. Eldin Omerović). Selektor: Sakib Malkočević.