Krupa srušila šampiona!

Šampion Bosne i Hercegovine, mostarski Zrinjski poražen je u Krupi na Vrbasu (1:0)! Sigurne i ubjedljive pobjede Radnika nad Čelikom (3:1) i Slobode protiv Viteza (4:0).

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Krupa je savladala Zrinjski!

U šestom međusobnom susretu, tim iz Krupe na Vrbasu je po prvi put skinuo "skalp" aktuelnom šampionu BiH!

"Plemići" protiv Krupe nisu zabilježili nijedan gostujući trijumf i stigli su u "banjalučko predgrađe" s namjerom da prekinu tu negativnu tradiciju.

Međutim, izabranici Slobodana Starčevića su bili izuzetno motivisani da zabilježe prvu pobjedu nad Zrinjskim u klupskoj istoriji i to su i učinili zahvaljujući jednom pogotku koji je postigao Elvir Koljić u 31. minutu!

Saša Nikodijević se prošetao kroz mostarsku odbranu i uposlio Elvira Koljića, a prvom strijelcu Krupe nije bilo teško da postigne svoj peti ovosezonski pogodak - 1:0.

Isti akteri kreirali su šansu pet minuta kasnije, međutim, ovog puta Koljić je bio za malo neprecizan poslije asistencije Nikodijevića.

U nastavku su gosti iz Mostara imali više loptu u svom posjedu, ali nisu uspjeli ozbiljnije da zaprijete golmanu Nevresu Fejziću prvenstveno zbog odlične taktike trenera Krupe Starčevića, koji je sjajno ukomponovao domaći tim.

Posebno je impresivna bila odbrana domaćina, koja je uspjela da sačuva vođstvo do samog kraja i vrlo izvjesno osigura plasman u Ligu za šampiona BiH.

KRUPA: Fejzić, Makitan, Jašarević, Koljić, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Aleksić, Milanović, Marjanović.

ZRINJSKI: Pirić, Galić, Barišić, Pezer, Lučić, Todorović, Perišić, Jamak, Katanec, Filipović, Bilbija.

RADNIK NIJE ODUSTAO OD LIGE ZA ŠAMPIONA

Fudbaleri bijeljinskog Radnika su bez većih poteškoća slavili protiv Čelika (3:1) i pokazali da nisu odustali od plasmana u Ligu za šampiona BiH, koja bi im osigurala opstanak u eliti i naredne sezone.

Semberski klub takođe je u prvom dijelu stekao prednost poslije opravdano dosuđenog penala u 31. minutu kada je u kaznenom prostoru oboren Nenad Srećković.

Siguran realizator sa "kreča" bio je Velibor Đurić.

...
Izvor: Dailymotion

Nenad Srećković je pogotkom na startu drugog poluvremena "prelomio" utakmicu u korist Radnika, da bi u 77. minutu povisio na 3:0 i apsolutno stekao epitet najboljeg igrača utakmice.

...

...

Tim sa "Bilinog polja" je u finišu susreta uspio da postigne počasni gol u Bijeljini, a strijelac je u 83. minutu bio Ajdin Mahmutović poslije greške odbrane Semberaca.

...

Ovo je izabranicima Mladena Žižovića bila šesta pobjeda ove sezone, dok je Čelik uknjižio 11. poraz.

RADNIK: Lučić, Radović, Stojanović, Beširević, Vasić, Srećković, Hadžić, Hodžurda, Đurić, Okić, Šerbečić.

ČELIK: Marković, Jurković, Duvanjak, Popović, Kadrić, Mehić, Šabanović, Šišić, Mahmutović, Duraković, Adilović.

SLOBODA UBJEDLJIVA

Poslije pet mečeva bez pobjede, Sloboda je bijes iskalila na "fenjerašu" Vitezu - 4:0 (2:0).

Tuzlaci su već u prvih 45 minuta stekli sigurno vođstvo od 2:0 pogocima Edisa Smajića i Ibrahima Škahića i to na identičan način - poslije centaršuta iz kornera u prvom i 12. minutu.

Tim Slavka Petrovića je i u nastavku apsolutno dominirao i stigao do ubjedljive pobjede.

Najprije je u 52. minutu Edis Smajić svojim drugim golom povisio na 3:0, da bi Haris Mehmedagić u 70. minutu "ovjerio" tek treću pobjedu tuzlanske ekipe u aktuelnoj sezoni Premijer lige BiH.

SLOBODA: Hadžić, Škahić, Todorović, Krpić, Ordagić, Grahovac, Lazevski, Beganović, Osmanagić, Smajić, Ignjatović.

VITEZ: Tirić, Stanić, Tipurić, Livaja, Bibić, Zukić, Bojo, Šantić, Novak, Peko, Vuković.