Brazilac se kratko zadržao u Crvenoj zvezdi.

Zvezda i Rikardinjo se dogovorili - rastanak! Izvor: MN PRESS

Rikardinjo napušta Crvenu zvezdu!

Klub i igrač dogovorili su se da sporazumno raskinu ugovor, a Brazilac je pristao da mu pripadne samo ono što je zaradio za šest mjeseci provedenih u Beogradu, odnosno sleduje mu polovina godišnje plate - 180.000 evra.

Rikardinjo je stigao ovoga ljeta kao slobodan igrač, prethodno impresionirao u moldavskom Šerifu, i potpisao je "težak" dvogodišnji ugovor, ali kako nije uspjevao da se izbori za minutažu, što zbog jake konkurencije, a što zbog loših igara, dvije strane su odlučile da na četvrtini dogovorene saradnje dođe do razlaza.

Uz to, mučio se i sa povredama...

Brazilac je najavljivan kao veliko pojačanje, stigao je odmah poslije Marka Gobeljića i Filipa Stojkovića, ali nije uspio da ponovi igre koje su ga i preporučile Crvenoj zvezdi.

Krilni napadač je u crveno-bijelom odigrao devet utakmica, zanimljivo - čak šest u Evropi, i zabilježio je jedan pogodak, protiv Javora u Ivanjici, dok ga u sastavu nije bilo od prvog susreta sa BATE Borisovim u Beogradu (1:1).