Kakve su "penaldžije" golmani Valensije!

Protivnici "slepih miševa" u prvenstvu Španije iskoristili su samo 19 od poslednjih 38 jedanaesteraca.

Atletik Bilbao i Valensija odigrali su nerešeno (1:1) u meču vanrednog 26. kola Primere, koji je po renomeu klubova i trenutnom položaju na tabeli bio najbliži derbiju.

Remi je po svemu viđenom pravedan ishod, ali kojim ni jedni ni drugi ne mogu biti prezadovoljni. Atletik jer nije uspeo da napravi pomak ka gornjem delu tabele, a Valensija jer nije iskoristila kiks Reala da se probije na treću poziciju.

Gosti su na "San Mamesu" poveli perfektnim udarcem Žofrija Kondogbije sa 18 metara, koji je ostao nedostižan za talentovanog golmana Kepu i završio u donjem desnom uglu.

Prekaljeni Aric Aduriz u 36. minutu je imao idealnu priliku da izjednači, ali je izvukao "deblji kraj" u duelu sa golmanom "slepih miševa" Netom.

Aduriz je izveo penal više nego korektno, ali ga je Brazilac "pročitao", munjevito se bacio i iskoristio svojih 1,91 metar visine da uspešno interveniše.

Kompanija "Opta" ubrzo je objavila fascinantan podatak, da je to 19. od poslednjih 38 penala, koji protivnici Valensije u mečevima Primere nisu pretvorili u pogodak! Evo i koliko su ponaosob bili uspešni Alveš, Domenek, Gvaita, Neto i Rajan.

Međutim, Neto nije mogao ništa da uradi početkom drugog poluvremena, kada je Markos jednu odbijenu loptu sačekao na ivici kaznenog prostora i tukao tako da je ona u velikoj gužvi pronašla put do donjeg levog ugla - 1:1!

Sevilja je do minimalne pobede u Malagi stigla pogotkom Hoakina Koree na asistenciju Nolita, već u 15. minutu.

Tim Vinćenca Montele na dobrom je putu da se plasira u Ligu Evrope, dok su komšije sa juga Andaluzije prikovane za dno tabele i ako u poslednjoj trećini sezone ne naprave veliki preokret, od leta će se takmičiti u drugoj ligi.

Shodno rezultatima, velike šanse da se pridruži Malagi ima i Deportivo La Korunja, prvak Španije 2000. godine, nakon što je u predgrađu Madrida "pukao" od Hetafea - 3:0.

Dva od preostala tri putnika u Segundu najverovatnije će se tražiti u trouglu Levante - Las Palmas - Deportivo.