"Koltovima" nikako da krene u Frajburgu

Borusija iz Menhengladbaha se u Frajburgu opet uvjerila da je tradicija vrlo nezgodna stvar.

Punih 11 godina, "koltovi" nisu slavili u Frajburgu, odnosno još iz perioda kad su igrali u "Cvajti", a posljednji bod osvojili su prije tri sezone u njemačkom šampionatu.

Da tradicija nije posve "prazna priča" pokazalo je i otvaranje devetog kola Bundeslige u petak uveče na stadionu "Švarcvald", gdje je Borusija propustila priliku da se na vrhu tabele izjednači sa "imenjakom" iz Dortmunda.

FRAJBURG - BORUSIJA MENHENGLADBAH 3:1 (1:1)

Već u prvom napadu Jan Zomer je skrivio jedanaesterac, a siguran realizator sa "kreča" bio je Nils Peterson, koji je poslao iskusnog golmana gostiju iz Menhengladbaha u desnu, a loptu u lijevu stranu - 1:0.

"Koltovi" su uzvratili već u sedmom minutu kad je stativa spasila Frajburg poslije kornera i udarca Nika Elvedija, ali 13 minuta kasnije, nepotrebno agresivan start Dominika Hajnca sudija Robert Hartman je okarakterisao penalom za Borusiju.

Torgan Azar je bio siguran udarcem pod prečku po sredini gola za 1:1 i upisao peti pogodak ove sezone.

U nastavku meča na "Švarcvald" stadionu, ponovo su domaći fudbaleri stigli do nove prednosti nakon sjajne akcije i oduzete lopte na sredini terena, koja je poslana na desnu stranu do Janika Haberera.

Napadač Frajburga je vidio da iz drugog plana utrčava Đanluka Valdšmit, koji je majstorski postigao prvenac u sami ugao Zomerovog gola - 2:1.

Na samom kraju, treći trijumf Frajburga i "skok" na osmo mjesto na tabeli prvenstva Njemačke, "ovjerio" je pogotkom s centra igrališta Lukas Holer, nakon još jedne greške Zomera - 3:1.

S druge strane, tim Ditera Hekinga već u subotu će vrlo izvjesno biti potisnut sa druge pozicije.