Bajern siguran, Dortmund kiksao

Borusija je do nadoknade vremena imala tri boda u džepu, ali je Salomon Kalu sa penala donio bod Herti. Bajern se nije prepao "Opel Arene". Pobjede Augzburga i Volfsburga u gostima.

Domaći navijači su vjerovatno u nadi da će u osmom pokušaju vidjeti pobjedu svog tima protiv "ranjenog" giganta iz Minhena napunili "Opel Arenu" koja je danas po prvi put u svojoj istoriji bila u potpunosti rasprodata. I nakon očajnog izdanja u prvom dijelu i zaostatka od jednog pogotka,

iznenađenje je u drugom najavio Žan-Pol Boetius, ali je Tijago Alkantara ubrzo vratio prednost Bavarcima koju domaćini nisu mogli nadoknaditi.

MAJNC - BAJERN 1:2 (0:1)

Očekivano, gol domaćina je od prvog minuta bio pod opsadom. Prilike i poluprilike su se redale kao na traci, ali do ovog kola najbolja odbrana Bundeslige, naravno, po broju primljenih pogodaka, je napade Bavaraca odbijala sve do 39. minuta.

David Alaba je sjajnim pasom preko cijelog igrališta na drugoj strani pronašao Kimiha, ovaj lijepo primio loptu i u šesnaestercu pronašao Leona Gorecku koji je uhvatio volej i poslao loptu u mrežu. Koliko je Majnc sjajan u defanzivi, toliko je katastrofalan u napadu.

Naime, fudbaleri Sandra Švarca su u osamo digranih utakmica postigli samo četiri gola.

Danas, u prvom poluvremenu nisu bili ni blizu...

Ali, već na otvaranju drugog se vidjela veća ambicija i želja da se nešto više uradi na protivničkoj polovini. Takav pristup je nagrađen nakon samo tri minuta.

David Brosinski je sa desne strane uputio centaršut, a Žan-Pol Boetius je Kimiha uhvatio na spavanju i savladao Manuela Nojera.

Ipak, iznenađenje je spriječio Tijaga Alkantara u 62. minutu nakon još jedne brze i precizne akcije tima Nike Kovača.

DUEL "SANČO - KALU" NA VESTFALENU

Borusija iz Dortmunda je na "Vestfalenu" imala vođstvo sve do nadoknade vremena kada je Salomon Kalu svojim drugim golom postavio konačnih 2:2.

Mladi Džejden Sančo je doveo domaćine u vođstvo, ali je na izmaku prvog dijela rezultat poravnao pomalo zaboravljeni Solomon Kalu.

Dva fudbalera su golove "razmijenila" i u drugom dijelu. Sančo je u 62. minutu pogodio za novo vođstvo Dortmunda, ali je Kalu sa bijele tačke donio veliki bod Herti.