Verderova šetnja kroz Leverkuzen

Ubjedljiva igra i sigurna pobjeda tima iz Bremena protiv neprepoznatljivog Bajer Leverkuzena, iako to rezultat ne pokazuje.

Iako to konačni rezultat 3:1 ne govori, Verder je u Leverkuzenu stigao do trijumfa vjerovatno mnogo lakše nego što se to iko u Bremenu nadao.

Gosti su odigrali sjajno, naročito u prvom poluvremenu, kada su postigli dva gola, te sasvim zasluženo cijeli plijen odnijeli kući.

Odlična akcija gostiju prethodila je vodećem golu Verdera u 13. minutu. Od noge do noge odigrala su braća Egeštajn, Johanes i Maksimilijan, lopta je stigla do kapitena Verdera Maksa Kruzea, koji precizno, iskosa sa lijeve strane, pogađa dalji ugao.

Kontranapad gostiju u finišu prvog poluvremena donio je i drugi gol u mreži Lukaša Hradeckog, a strijelac je bio Milot Rašica 2:0.

U 59. minutu tim iz Bremena bio je blizu trećeg gola, ali je Nuri Šahin iz slobodnog udarca uzdrmao prečku.

Lion Bejli spektakularnim golom iz slobodnom udarca najavio je zanimljivu završnicu meča na "BajAreni", ali su veća uzbuđenja ipak izostala.

Kada se očekivalo da domaći krenu svim silama ka golu rivala, kako bi stigli bar do boda, Verder je bio taj koji je u nekoliko navrata bio bliži novom golu. I postigao ga je, u petom minutu nadoknade.

Ponovo je strijelac bio sjajni Kruze, za konačnih 3:1.