RB Lajpcig "žuri" u Ligu šampiona

Velika borba za mjesta koja vode u najjače evropsko klupsko takmičenje vodi se u Bundesligi. RB Lajpcig učvrstio treću poziciju, četvrtoj se nadaju Ajntraht i Borusija iz Menhengladbaha.

Rutinski, bez mnogo problema, RB Lajpcig slavio je u duelu sa Volfsburgom 2:0 (2:0), te se učvrstio na trećoj poziciji Bundeslige.

Kevin Kampl, nakon prelijepog udarca sa dvadesetak metara, smjestio je loptu u "malu mrežicu" za vođstvo domaćina u 16. minutu, da bi Timo Verner glavom povisio na 2:0 na isteku pola sata igre.

Bila su to jedina dva pogotka u prvih 45 minuta na četiri utakmice 29. kola Bundeslige koje su igrane danas od 15.30.

U nastavku, na "Red Bul Areni" mreže se nisu tresle, ali jesu na preostala tri stadiona.

Dva gola u mreži gostiju viđena su i u Bremenu, gdje je Verder porazio Frajburg.

Domaći su proradili u drugom poluvremenu, kada su pogocima Dejvija Klasena i Teodora Gebre Selasija došli do tri boda, da bi neuspjeh uspio samo da ublaži Đanluka Valdšmit u sudijskoj nadoknadi.

Slavila je i Borusija iz Menhengladbaha, i to minimalno u gostima protiv "fenjeraša" Hanovera, čime je produžila nadu da može do toliko željene četvrte pozicije, a domaćinu uručila vizu za put u "Cvajtu".

Tamo bi mogao da završi i Štutgart, koji je još jednom razočarao svoje navijače izgubivši od Bajer Leverkuzena. Pobjedonosni gol za "apotekare" postigao je Kai Haverc sa "bijele tačke".

Mladi Nijemac, sa 19 godina i 306 dana, postao je drugi najmlađi igrač u istoriji Bundeslige sa 20 golova na svom kontu, poslije legende Borusije iz Menhengladbaha Horsta Kepela.

U nedjelju će i treći klub koji se bori za mjesto u evropskoj "eliti" pokušati da slavi. Ajntraht će u Frankfurtu ugostiti Augzburg, na zatvaranju 29. runde Bundeslige.