Srpski derbi u Kini: Piksi "okrenuo" protiv Stanoja

Duel ekipa srpskih trenera u Aziji.

Derbi-ekipa-Dragana-Stojkovica-Piksija-i-Aleksandra-Stanojevica-u-Kini Izvor: MN PRESS

U subotu od 9.30 časova ujutru po vremenu u Srbiji, u Kini je odigran derbi ekipa koje s klupe vode naši stručnjaci.

Guangdžou "R&F" Dragana Stojkovića Piksija savladao je posle preokreta rezultatom 3:1 (1:1) Peking "Renhe", na čijoj klupi sedi Aleksandar Stanojević.

Iako je tim nekadašnjeg trenera Partizana prvi pogodio golom Nigerijca Sone Aluka u 3. minutu, Stojkovićeva ekipa je do poluvremena izjednačila pogotkom Izralca Dije Sabe (38. minut), a u nastavku je osvojila sva tri boda, golom najboljeg strelca lige, Erana Zahavija za 2:1 (50') i još jednim Sabinim hicem, u 72. minutu, za konačnih 3:1.

Guangžou "R&F" je tako prvi put ove sezone "vezao" dve pobede i bez Duška Tošića u sastavu napravio skok na sedmo mesto tabele, sa 14 osvojenih bodova u uvodnih 10 kola prvenstva.

Sa druge strane, Stanojevićev tim je posle uspešnog aprila i pobede protiv vicešampiona Guangdžou Evergrandea doživeo treći poraz u nizu i propustio šansu da se ove subote odmakne sa začelja tabele, na kojem je sa pet osvojenih bodova.