"Iz dva u jedan" na "Grbavici", Željezničar u nastavku slomio Mladost

Autori mondo.ba Autori Fena

Pobjeda sarajevskih "plavih" u posljednjem današnjem meču 13. kola Premijer lige BiH.

Fudbaleri Željezničara savladali su nakon preokreta ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja 2:1 (0:1), u posljednjem današnjem susretu 13. kola Premijer lige BiH.

Utakmica na stadionu "Grbavica" pripala je domaćim fudbalerima, iako su gosti prvi postigli gol.

Željezničar je od početka utakmice bio bolji protivnik na terenu. Izabranici Amara Osima imali su terensku inicijativu i posjed lopte, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti gol gostiju.

S druge strane Mladost se branila, a zatim iz prve ozbiljnije prilike došla do vodstva.

Jedini pogodak u prvom poluvremenu postigao je napadač Mladosti, Englez Matijas Fanimo u 38. minutu susreta.

U drugom poluvremenu Osim je izmjenio nekoliko igrača, "plavi" su nastavili s napadima i takva igra im se isplatila u 54. minutu kada izjednačenje donosi Semir Štilić.

Željezničar je nastavio nizati šanse pred golom Mladosti, a prilike za vodstvo propustili su Sipović, Alispahić i Veselinović. U 70. minutu odbrana gostiju ponovo je kapitulirala kada Sulejman Krpić postiže drugi gol za domaćina.

"Plavi" su nastavili s napadima do kraja utakmice, a šanse su imali Sipović i Bojo, ali promjene rezutata nije bilo.

S druge strane Fanimo je još jedanput pokušao iznenaditi Erića, ali njegov udarac nije bio precizan.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezutata, Željezničar je upisao tri boda s kojima je održao priključak u samom vrhu ligaške tabele sa Sarajevom.