U Primeri više nema neporaženih: Majorka šokirala Real!

Barselona je zahvaljujući prvom porazu ljutog rivala preuzela čelnu poziciju, ali zbog političkih nemira neće imati priliku da je potvrdi u "El Klasiku".

Ekipa Majorke prva je ove sezone u španskom prvenstvu uspjela da savlada Real Madrid!

Dosadašnji lider pao je na Balearima zahvaljujući golu Laga Juniora već u sedmom minutu - 1:0 (1:0). Napadač iz Obale Slonovače je sa petnaestak metara iskosa "pronašao" dalji ugao i ostavio Tiba Kurtou bez šansi da odbrani.

Barselona, koja je ranije u subotu trijumfovala u Eibaru, preuzela je prvo mjesto sa bodom prednosti od "kraljevića".

Dva velika rivala trebalo je da se narednog vikenda sastanu na "Nou Kampu", ali je derbi odložen za 18. decembar zbog političkih protesta i sukoba na ulicama najvećeg katalonskog grada.

Real je u subotu uveče prikazao blijedu partiju, što poslije dvije nedelje pauze i odsustva velikog broja igrača zbog obaveza u nacionalnim timovima nije ni pretjerano iznenađenje. Najbolje šanse za izjednačenje propustili su Vinisijus Žunior, udarcem sa 16 metara kraj stative i Karim Benzema, kada je pogodio prečku.

Luka Jović bio je u početnoj postavi, ali je ostavljen bez upotrebljivih lopti i ponovo ničim nije podsjetio na centarfora koji je prošle sezone u dresu Ajntrahta nemilice tresao mreže.

U 66. minutu je ustupio mjesto Urugvajcu Valverdeu, otišavši na klupu zajedno sa Iskom.

Četiri minuta kasnije, Real je zbog drugog žutog kartona Odriozole ostao sa desetoricom na terenu i time su njegova nastojanja da dođe barem do boda postala još beznadežnija.