Bolonja i bez Mihe prekinula crnu seriju! Dirljiva poruka navijača Sampe

Poslije pet mečeva bez pobjede, Bolonja je savladala Sampdoriju i to bez pomoći trenera Siniše Mihajlovića - 2:1 (0:0).

I kad nema Siniše Mihajlovića, prisutan je duhom!

Bolonja je poslije velike borbe u nedjeljnom matine terminu uspjela da osvoji važne bodove u devetom kolu Serije A protiv Sampdorije.

BOLONJA - SAMPDORIJA 2:1 (0:0)

Mihajlović nije bio na klupi zbog trećeg tretmana hemoterapije koju prima u borbi sa leukemijom, a navijači Sampe su mu pripremili iznenađenje s obzirom da je u đenovskom klubu proveo četiri sezone kao igrač (1994-1998), ali i dvije kao trener (2013-2015).

Pred susret na "Renato Dal'Ari" okačili su transparente "Napred Siniša" i "Pobjednici uvijek pronađu način", što je svojevrsno parafraziranje čuvene izjave nekadašnjeg predsjednika SAD Džona Kenedija, koju je Mihajlović često citirao tokom karijere.

Čak se i strateg gostiju Klaudio Ranijeri, koji je debitovao remijem sa Romom (0:0), osvrnuo na Mihajlovićevu borbu sa leukemijom rekavši da je srpski trener pokazao ogromnu snagu i volju u bici sa opakom bolešću.

"Sve što možemo sada je da mu pružimo veliki metaforički zagrljaj i nadamo se da sve ide dobro. Svoj karakter je dobro prenio i na igrače Bolonje", rekao je Ranijeri.

Njegove riječi o karakteru bolonjskih igrača potvrđene su na startu drugog poluvremena kada je Argentinac Rodrigo Palasio, koji je poslije lijepe akcije Roberta Sorijana, pogodio sami ugao gola Sampe - 1:0.

Par minuta kasnije, Fabio Depaoli je zatresao mrežu domaćina, ali je pogodak poništen zbog ofsajda, da bi u narednom napadu na drugoj strani, Palasio sa 16 metara imao priliku da "riješi" utakmicu. Međutim, pogodio je samo spoljni dio mreže Sampdorije.

Uslijedila je kazna u 64. minutu kad su gosti izjednačili - rezervista Rikardo Orsolini je izgubio loptu na sredini terena, a ona brzo proslijeđena do Manola Gabijadinija, koji je majstorski sa ivice kaznenog prostora plasirao u nebranjeni dio mreže - 1:1.

Bio je to njegov šesti pogodak protiv Bolonje u karijeri.

Ipak, više želje, volje i karaktera, što im je definitivno usadio Mihajlović, imali su fudbaleri Bolonje i u 78. minutu su poslije kornera stigli do novog vođstva i kako se ispostavilo na kraju treće ovosezonske pobjede.

Strijelac je bio Matija Bani za prekid crne serije od pet mečeva bez trijumfa - 2:1.