Valensija "ukočila" Sevilju, Sosijedad razočarao

Andalužani nastavili niz bez pobede van Sevilje, ekipa iz San Sebastijana poražena od Levantea na domaćem terenu.

Valensija će još malo morati da pričeka na pobedu, ali makar su ovoga puta uspeli da osvoje bod. I čini se da su konačno dobili priliku da vide kako to izgleda kada meč završe sa 11 igrača.

VALENSIJA - SEVILJA 1:1 (0:1)
/Sobrino 81 - Okampos 45+3/

Oni su u 11. kolu Primere odigrali 1:1 protiv Sevilje, što je njihov prvi meč posle tri uzastopne utakmice na kojima je neko od njihovih igrača dobijao crveni karton. Utisak je da će oni biti zadovoljniji remijem od Sevilje.

Sevilja je po treći put zaredom ostala bez pobede na gostovanju. Oni su poveli u poslednjim sekundama prvog poluvremena preko Lukasa Okamposa, te su stvari konačno izgledale bolje po njih.

Pretendovali su igrači Sevilje na nastavak dobrih rezultata i novi skok ka vrhu Primere, ali ih je u tome sprečio Ruben Sobrino. On je u 81. minutu doneo dugo čekano izjednačenje, a imajući u vidu kvalitet i intenzitet utakmice, nije iznenađenje da nismo videli još neki gol.

Meč bez mnogo prilika i jačeg ritma doveo je do miroljubive podele bodova. Valensija je tako saznala da će kompletirati i četvrtu sedmicu kako nemaju pobedu, još od 5. oktobra i trijumfa nad Alavesom.

Sevilja će imati za čime da žali, jer bi se izjednačili sa Barselonom na čelu tabele da su stigli do sva tri boda, a treba napomenuti i da ih za vikend očekuje težak meč protiv Atletiko Madrida.

Za to vreme, Real Sosijedad je razočarao svoje navijače na "Anoeti", pošto su izgubili 2:1 od Levantea.

Ekipa Imanola Barenećea je u prvom poluvremenu imala jako loš period u trajanju od 15 minuta i ispostavilo se da ih je to koštalo boljeg rezultata.

Prvo je Makedonac Enis Bardi pogodio na asistenciju Gonsala Melera, da bi u 40. minutu domaći navijači bili šokirani golom Borhe Majorala.

U nastavku Sosijedad jeste živnuo, ali su i sami krivi kako nisu bolje iskoristili odličan start drugog poluvremena.

Vilijam Žoze je pogodio u 47. minutu za 2:1, ali uprkos šansama i pokušajima sa svih mogućih pozicija, Sosijedad nije uspeo da stigne makar do izjednačenja.

Nemanja Radoja je odigrao svih 90 minuta u ekipi Levantea, prikazavši pritom dobru igru.