Ajaksov KOŠMAR za kraj: Bili blizu finala, a sad ispali iz Lige šampiona!

Na proleće su ih sekunde delile od finala, a na jesen su završili učešće u grupnoj fazi! Kraj i za Inter, zbog poraza protiv Barsinih rezervista.

Kako lepa i kako mučna godina za Ajaks!

Prošle sezone bili su apsolutni hit Lige šampiona, nadigrali su Real Madrid, Juventus i nekoliko trenutaka delilo ih je od plasmana u veliko finale protiv Liverpula.

Pola godine kasnije, Dušan Tadić i saigrači završili su učešće u grupnoj fazi i nastaviće u Ligi Evrope.

Ajaks - Valensija 0:1 (0:0)

Kiks odbrane "kopljanika" i snažan udarac Rodriga Morena sa ivice peterca u 24. minutu bio je dovoljan da španski tim šokira Amsterdam arenu i da odvede Valensiju u nokaut fazu sa PRVOG mesta tabele Grupe "H", zajedno sa Čelsijem.

"Slepi miševi" su bili jako prisebni u defanzivi do kraja utakmice i tako su poslali šampiona Holandije u drugo po snazi takmičenje, iako je ekipa Erika Ten Haga dočekala poslednje kolo kao prvoplasirana.

Ovaj rezultat tokom večeri iskoristio je Čelsi, da golovima Tamija Abrahama i Sezara Aspilikuete na svom terenu "overi" prolaz pobedom protiv Lila (2:1). Takvim rezultatom, uz onaj iz Amsterdama, skrojena je završnica kojoj se malo ko nadao i koja je poslala Ajaks u ponedeljak na kasniji žreb, za nokaut fazu Lige Evrope.

Bilo je to najveće iznenađenje prve večeri odluke, posle koje su definitivni učesnici sledeće faze postali Liverpul,Napoli, Borusija Dortmund, Lion, Valensija i Čelsi, uz ranije plasirane PSŽ, Real, Bajern, Totenhem, Mančester siti, Juventus, Barselonu i Lajpcig.

Ko će sve zaokružiti spisak putnika u sledeću rundu saznaćemo u sredu.

U utorak uveče poznato je da na tom spisku neće biti ni Inter, jer je kod kuće, na "Đuzepe Meaci", izgubio od rezervista rasterećene Barselone . 1:2.

Katalonci su dva puta vodili u Italiji i osvojili tri boda golovima Karlesa Pereza u prvom i Ansua Fatija u drugom poluvremenu. Između tih pogodaka strelac je bio Romelu Lukaku (za izjednačenje, 1:1), a onda je postao tragičar, jer je pri nerešenom skoru propustio veliku priliku da donese "nerazurima" prednost, a možda i plasman.

Prosto, Belgijanac je šutirao previše snažno.

Za to vreme, u okviru Grupe "F" bio je odigran meč i u Nemačkoj, gde se Borusija Dortmund nekako izborila sa "žilavom" Slavijom iz Praga i pobedila 2:1, iako je defanzivac Čeha Ondrej Kudela pred završnicu promašio bolju šansu od one u kojoj se našao Lukaku.

Kudela je bio sam na oko dva-tri metra od gola i iako je i sam išao ka mreži nekako je poslao loptu u gol-aut, za oduševljenje navijača Borusije, koji će drugu sezonu uzastopno gledati svoj tim u nokaut rundi Lige šampiona.

Dakle, bilo je uzbudljivo i na Vestfalenu, ali ne kao u najizjednačenijoj Grupi "G", u kojoj je jedino Lajpcig uoči večerašnjih mečeva znao gde (ne)će igrati u 2020. godini.

U tom društvu igrao je najveći tragičar grupne faze, Zenit, koji je otišao u Lisabon sa realnim šansama da ostane u najjačem društvu, ali je izgubio od Benfike 0:3, što ga je em izbacilo iz Evrope, em ga učinilo lošijim u međusobnom skoru sa portugalskim "orlovima".

Zbog toga se ekipa kapitena Branislava Ivanovića oprostila od evro-takmičenja!

Taj rezultat na "La Lužu" iskoristio je borbeni Lion, da kod kuće stigne zaostatak protiv Lajpciga (0:2) i da konačnim remijem 2:2 i bodom od zlata obezbedi sebi mesto u društvu najboljih.

/Keita 57', Salah 58'/

TABELA:Liverpul 13, Napoli 12, Salcburg 7, Genk 1.

trenutni rezultati:

GRUPA "F"

Inter - Barselona 1:2 (1:1)
/Lukaku 44' - Karles Perez 23', Fati 87'/

Dortmund - Slavija Prag 2:1 (1:0)
/Sančo 10, Brant 61' - Suček 43'/

TABELA:Barselona 14, Borusija Dortmund 10 Inter 7, Slavija Prag 2.

GRUPA "G"

Lion - Lajpcig 2:2 (0:2)
/Auar 50', Depaj 82' - Forsberg 9'p, Verner 24'p/

Benfika - Zenit 3:0 (0:0)
/Servi 47', Pici 58', Azmun 79'p/

TABELA:Lajpcig 11, Lion 8, Benfika 7, Zenit 7.

GRUPA "H"

Ajaks - Valensija 0:1 (0:1)
/Rodrigo 24'/

Čelsi - Lil 2:1 (2:0)
/Abraham 19', Aspilikueta 35' - Remi 78'/

TABELA:Valensija 11, Čelsi 11, Ajaks 10, Lil 1.

sreda

GRUPA "A"

Briž - Real (21.00, TV Arena Sport 3/Multiprenos)
PSŽ - Galatasaraj (21.00)

TABELA:PSŽ 13, Real Madrid 8, Klub Briž 3, Galatasaraj 2.

GRUPA "B"

Olimpijakos - Crvena zvezda (21.00, TV Arena Sport 1)
Bajern - Totenhem (21.00, TV Arena Sport 5)

TABELA:Bajern 15, Totenhem 10, Crvena zvezda 3, Olimpijakos 1.

GRUPA "C"

Dinamo Zagreb - Siti (18.55, TV Arena Sport 2)
Šahtjor - Atalanta (18.55, TV Arena Sport 3)

TABELA:Siti 11, Šahtjor 6, Dinamo Zagreb 5, Atalanta 4.

GRUPA "D"

Bajer Leverkuzen - Juventus (21.00, TV Arena Sport 4)
Atletiko Madrid - Lokomotiva (21.00, TV Arena Sport 2)

TABELA:Juventus 13, Atletiko 7, Bajer 6, Lokomotiva 3.

23:00

Utakmice su gotove!

22:48

Barsa izbacuje Inter!

Barselona sa rezervnim timom izbacuje "nerazure"!

Super talentovani Ansu Fati doneo je Kataloncima 2:1 u 87. minutu i tako najavio eliminaciju ekipe Antonija Kontea iz Lige šampiona!

22:46

Kako jedan gol menja stvari - Zenit gubi SVE!

Lion je izjednačio protiv Lajpciga, na veliku žalost Zenita!

Memfis Depaj postavio je 2:2 u Lionu i tako kreirao potpuno drugačiji izgled tabele Grupe "G".

Podrazumeva se da je Lajpcig prvi, ali sada je Lion drugi, Benfika ide u Ligu Evrope, a Zenit ispada iz Evrope!

22:40

Lil smanjuje u Londonu - 2:1

Na "Stamford bridžu" sada je: Čelsi - Lil 2:1.

Strelac atraktivnog gola za goste bio je Loik Remi, nekadašnji igrač "plavaca". Šutirao je snažno i pogodio o prečku.

Loik Remi u dresu Lila i Čelsija:

22:36

Promašaj sezone!

Ovo je bilo NEMOGUĆE promašiti.

Neverovatno je šta defanzivac Slavije iz Praga Ondrej Kudela nije iskoristio u Dortmundu, pri vođstvu Borusije 2:1.

Sačekao je loptu na "drugoj" stativi posle centaršuta sa leve strane i potpuno neometan je poslao pored gola. I to sa dva-tri metra od gol crte!

22:23

Borusija ponovo vodi - 2:1!

Dortmund je drugi put stekao prednost golom Julijana Branta u 61. minutu!

I ovo je izuzetno važan gol, jer dovodi "milionere" u šansu da prođu! Asistent je bio Sančo, a Brant je pogodio sa ivice peterca, udarcem "iz prve"!

22:17

Benfika vodi 2:0, Zenit ima igrača manje!

Jako teška situacija za ruskog šampiona!

Daglas Santoš dobio je crveni karton zbog igranja rukom i pritom je skrivio jedanaesteac. Veliku prednost "orlovima" je doneo Pici - 2:0!

22:13

Lion se vraća - 1:2.

Olimpik je izjednačio fenomenalnim šutem "osmice", Husema Auara!

Namestio se na oko 15 metara od gola i zatresao "malu mrežu" gola Lajpciga.

21:50

Strašno važan gol Intera, lopta u mreži Barse!

Romelu Lukaku je izjednačio na "Meaci"!

Lopta je zakačila Umtitija, a snažni špic Intera je bio uporan i ipak savladao Neta, rezervnog golmana Barselone.

U ovoj situaciji, uz rezultat u Nemačkoj, Inter prolazi, a Borusija ispada!

21:48

Slavija šokirala Dortmund!

Češki tim igra celu Ligu šampiona hrabro i sa velikim samopouzdanjem!

Takva je i večeras, gde je kaznila lošu reakciju odbrane Borusije i golom Tomaša Součeka izjednačila na 1:1.

21:43

I Čelsi poveo 2:0, na "Bridžu"

Kapiten "plavaca" Sezar Aspilikueta bio je na pravom mestu posle kornera i glavom je zatresao mrežu gola Lila.

Centrirao je Emerson, a ekipa Frenka Lamparda stekla je lepu prednost uoči pauze.

21:40

Ovako je Valensija povela u Amsterdamu

Rodrigo Moreno kaznio je kiks odbrane Ajaksa i snažnim udarcem savladao Andrea Onanu.

21:36

Još jedan penal za Lajpcig - 0:2

Nemački tim iznudio je još jednom najstrožu kaznu, oštrim faulom na Kristoferu Nkunkuu. Sada, u 33. minutu, izvođač penala bio je Timo Verner.

Lopta je otišla u istu stranu u koju se bacio golman Liona Antoni Lopez, ali je Portugalac nije zaustavio. Samo je zakačio...

21:27

Ajaks je u problemu!

Dušan Tadić pogodio je okvir gola, a njegov tim je nekoliko minuta kasnije primio gol!

Rodrigo je doneo Valensiji prednost na Amsterdam areni i doveo "kopljanike" u jako tešku situaciju, jer u ovom trenutku ispadaju iz Lige šampiona!

21:23

Barselona baš "prošarala" ekipu

Ernesto Valverde izveo je na "Meaci" tim u kombinovanom sastavu, pa je pred golom Neto, u odbrani su Todibo, Umtiti i Lengle, u vezi Musa Vage, Arturo Vidal, Rakitić, Alenja, Firpo, a u napadu Karles Perez i Grizman.

Suarez je na klupi, Mesi ni na njoj.

21:16

Pogodio i Dortmund, 1:0

Borusija radi šta je do nje da prođe. Sada joj preostaje da navija za Barselonu.

Džejdon Sančo doveo je "milionere" u vođstvo u 10. minutu, golom posle asistencije Marka Rojsa.

21:14

Prvi gol u Francuskoj, vodi Lajpcig!

Napadač Lajpciga Jusuf Poulsen je srušen u šesnaestercu Liona, a sudija Entoni Tejlor pokazao je na belu tačku. Prvi gol u mečevima od 21 čas postigao je Šveđanin Emil Forsberg, za vođstvo Lajpciga 1:0.