Anćeloti mučio Gvardiolu – bodovi, ipak, šampionu!

Odigrane su još tri utakmice 21. kola Premijer lige. Pobjede zabilježili Mančester siti i Vest Hem, Norič ispustio trijumf.

Majstorija Gabrijela Žesusa na ivici ofsajda uslovila je kapitulaciju čvrste odbrane Evertona u 50. minutu. Brazilac je desnom nogom primio pas na ivici kaznenog prostora, automatski dobio i prostor, a onda elegantnom pogodio dalji ugao.

Brazilac i njegovo raspoloženje bili su ključni za Mančester siti protiv "karamela" – 2:1!

Pravovremeni pas Rijada Mahreza omogućio je Gabrijelu Žesusu daleko lakšu situaciju u 58. minutu. Ovaj put gađao je ljevicom bliži ugao...

Klaudio Bravo vratio je nadu "karamelama" u 71. Čileanac je nepotrebno mnogo rizikovao kada je želio da po zemlji doda loptu pored dvojice protivničkih igrača. Pas je presječen, a u nastavku akcije gostujućeg tima Ričarlison je spreman dočekao loptu na "drugoj stativi".

Norič se ne predaje!

"Fenjeraš" je mogao da na najbolji način započne 2020. godinu – ali je u posljednjim minutima ispustio pobjedu kod kuće protiv Kristal Palasa – 1:1.

Tod Kentvel je već u 4. minutu postigao gol i rezultat se nije mijenjao sve do 87. Emilijano Buendija i strijelac pogotka za Norič su razmijenili nekoliko dodavanja u šesnaestercu Kristal Palasa, ali je lopta uz dosta sreće stigla do Kentvela, kome iz "jedan na jedan" nije bilo teško da postigne gol.

Konor Vikhem je donio bod gostima tako što je samo postavio nogu poslije snažnog udarca Vilfreda Zahe iskosa sa lijeve strane. Luka Milivojević odigrao je cijeli meč za Kristal Palas.

Vest Hem je u utorak bio baš raspucan protiv Bornmuta – 4:0. "Čekićari" su poveli uz pomoć Fortune u 17. minutu, jer se lopta poslije udarca Marka Nobla odbila od defanzivca gostiju i prevarila golmana. Već u 25. Frederiks je odlično centrirao sa desne strane, a Heler još ljepše glavom proslijedio loptu u mrežu.

Pitanje pobjednika bila je riješeno već u 35. Nobl je drugi gol postigao sa "kreča".

Odličan bijeg Andersona u 66. minutu značio je i četvrti gol Vest Hema, na kojem se londonski sastav i zaustavio.