Fiorentina naplatila dug Atalanti: ''Viola'' sa igračem manje među osam!

Ekipa iz Firence povela je u ranoj fazi meča, potom nakon 1:1 ostala sa igračem manje, ali je ipak uspjela da eliminiše tim iz Bergama iz kup-takmičenja

Kopa Italija Fiorentina Atalanta 2 1 Izvor: Gabriele Maltinti/Getty Images Europe

Već nakon osmine finala postalo je jasno – Atalanta neće ponoviti prošlosezonski kup-rezultat!

U borbi za trofej, tada se Atalanta sastala sa "nebeskoplavima" iz Rima, međutim sada je u osmini finala poražena na stadionu "Artemio Franki" od Fiorentine, koja se na taj način revanširala ekipi iz Bergama za prošlosezonsku eliminaciju u polufinalu:

FIORENTINA – ATALANTA 2:1 (1:0)
/Kutrone 11, Lirola 84 – Iličić 67/

Na istom mjestu prije godinu dana, vidjeli smo goleadu u prvoj polufinalnoj utakmici (3:3), dok je u revanšu u Bergamu trijumfovao domaći tim rezultatom 2:1.

Danas je Fiorentina naplatila taj dug Atalanti i zakazala nastavak borbe za trofej.

Prije samo pet dana se Patrik Kutrone vratio na Apeninsko poluostrvo zaduživši opremu Fiorentine na 18 mjeseci i već u prvoj utakmici po dolasku na pozajmicu iz Vulverhemptona, gdje je na 12 utakmica poentirao samo dva puta, postigao pogodak.

Izvor: Gabriele Maltinti/Getty Images Europe

Brazilac Enrike Dalber je ušao u šesnaesterac "boginje" a potom odigrao povratnu loptu u sredinu za Kutronea, koji nije propustio priliku da golom kruniše situaciju u kojoj se našao.

Atalanta je na rezultatski plus domaćih najbolje pokušala da odgovori 15 minuta prije kraja prvog poluvremena i 15 minuta nakon početka drugog.

U obje situacije zatresao se okvir gola "ljubičastih" – prečku su pogađali Mario Pašalić i Robin Gosens, a više sreće od pomenutog dvojca imao je Josip Iličić u 67. minutu.

Za poraženi tim cijeli meč je odigrao Nikola Milenković, dok je u 88. minutu Dušan Vlahović svoje mjesto na terenu ustupio Federiku Kjezi.

Dugo je trajala akcija gostiju, razmjenjivao je Gasperinijev tim pasove na polovini koja pripada domaćima, a slovenačkom internacionalcu je pripala ta čast da kruniše akciju u kojoj je učestvovalo nekoliko njegovih saigrača.

Očekivao se tada jak atak Atalante, pogotovo što je Fiorentina u posljednjih dvadeset minuta ušla uz igrača manje zbog drugog žutog kartona (simuliranje jedanaesterca) kapitena Hermana Pecelje.

Ipak, želje Atalante da bar uvede meč u dodatnih 15 minuta, ako već ne može da riješi pitanje pobjednika u regularnih 90, pokopao je Pol Lirola u 84. minutu, poslavši svoj tim u četvrtfinale, u kojem će, 29. januara, kako smo rekli, ukrstiti koplja sa Interom, koji je sinoć nadigrao Kaljari na "Meaci".