Porto bolji u svemu, imao dva penala, izgubio i - riješio prvenstvo?

Amorimova Braga se ne šali, srušila tvrđavu Dragao

Porto-bolji-u-svemu-imao-dva-penala-izgubio-i-rijesio-prvenstvo Izvor: Guliver, Ian MacNicol/Getty Images Europe

Iako portugalska Primeira jedva da je došla do pola, odigran je tek prvi meč 17. kola, a već se može reći da je Benfika vjerovatno odbranila titulu prvaka.

Primeira je prvenstvo slično srpskom - vodeći timovi jako teško gube bodove i svaki je zlata vrijedan, a prvi pratilac Benfike, Porto večeras je ostao bez sva tri, pošto je kod kuće poražen od Brage 1:2.

Nisu večeras Portu pomogli ni veći posjed, ni dva dosuđena penala, ni više udaraca na gol, ni u okvir gola, ni više šansi, ni više izglednih šansi, ni više pasova i dobijenih vazdušnih duela, ni više presjecanja protivničkih pasova.

Ovo je prvi poraz Porta na Dragau još od marta prošle godine, kada je izgubio upravo od Benfike, a sada sa utakmicom više ima četiri boda manje od lidera Benfike.

Treba reći i da je i prije ovog meča bilo sve manje podsmjeha ka treneru Brage Rubenu Amorimu, ali teško da će se više bilo ko smijati upravi što je ljetos angažovala trenera koji za desetak dana puni 35 godina i kojem je ovo prvi posao u najvišem rangu fudbala.

Braga je povela već u šestom minutu golom Franserža, koji je u šesnaestercu pokupio odbitak i zakucao ga u mrežu.

Mogao je Porto da izjednači u 45. minutu, ali je golman Brage Mateus nogom odbranio penal Aleksa Telera.

Djelovalo je da će Porto izjednačiti u 57. minutu, kada je dosuđen novi penal, ali je Tikinjo Soareš šutirao pored desne stative. On se doduše iskupio dva minuta kasnije pogotkom za 1:1.

No, tu nije bio kraj, pošto je Braga igrala organizovano i u 76. minutu je poslije kornera Paulinjo smjestio glavom loptu u gol za veliku pobjedu gostiju.

Ovo je Portu drugi poraz u sezoni, ali uprkos tome ima dvocifren broj bodova više od trećeg Familisaa, no to verovatno neće biti dovoljno da Seržo Konseisao sačuva posao...

Braga je sad četvrta na tabeli, pošto joj je ovo bila osma pobjeda do sada.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.