"Jarčevi" silni kod kuće, sve dalje su od opasne zone

Fudbaleri Kelna u duelu sa Frajburgom stigli do četvrte uzastopne pobjede pred svojim navijačima i nastavili pohod ka sredini tabele.

Keln - Frajburg 4:0 Bundesliga 20. kolo rezultati i tabela Izvor: Guliver/Getty images/Lars Baron

Sjajne partije Kelna na "Rajn Energi" stadionu nastavljene su i ove nedjelje.

"Jarčevi" su u duelu sa Frajburgom stigli do poprilično lakih bodova, postigavši gol u prvom, a tri u drugom, od čega dva pogotka u sudijskoj nadoknadi, te trijumfom 4:0 (1:0) stigli do 12. boda u posljednja četiri domaća susreta (prethodno savladali Bajer Leverkuzen 2:0, Verder 1:0, Volfsburg 3:1).

Domaći su poveli na isteku pola sata igre. Velika gužva stvorila se u kaznenom prostoru gostiju nakon kornera. Golman Frajburga Aleksander Švolov uspio je da odbrani prvi udarac ka svom golu, ali ne i onaj koji je uputio Sebastijan Bornau.

Loša intervencija čuvara mreže Frajburga prethodila je drugom pogotku, nakon 10 minuta igre u nastavku.

Kapiten Kelna Mark Ut je šutirao, Švolov kratko odbio loptu direktno na nogu Džonu Kordobi, a Kolumbijac nije propustio priliku da ovaj poklon pretvori u 2:0.

Do sudijske nadoknade rezultate se nije mijenjao, a onda još dva gola u mreži Švolova.

Na 3:0 prvo je povisio Kingsli Eizibue, da bi tačku na "i" stavio Ismail Jakobs.

Ovom pobjedom tim Markusa Gizdola vezao je peti meč bez poraza, te stekao šest bodova prednosti ispred Verdera, koji je trenutno na poziciji koja vodi u baraž, a sedam od Fortune, koja se nalazi u zoni ispadanja.

U koliko dobroj formi je Keln, dovoljno govori podatak da su na 16 ostalih utakmica, ne računajući ranije pomenute četiri, upisali samo 11 bodova.