Napoli ispustio 0:2, ali ipak slavio na Marasiju: VAR poništio gol sezone!

Đenovski tim je u ponedjeljak nadoknadio dvostruku prednost Napolija, ali nije uspio da ostane neporažen u posljednjem meču 22. kola Serije A.

Sampdorija - Napoli 2:4, Serija A, 22. kolo Izvor: Paolo Rattini/Getty Images Europe

"Mala renesansa" Napolija je produžena i na treću utakmicu!

Nakon što su izabranici Đenara Gatuza izbacili Lacio iz Kopa Italije, potom i u prvenstvu savladali šampiona Juventus, uslijedila je nova pobjeda kod "stare mušterije" Sampdorije.

SAMPDORIJA - NAPOLI 2:4 (0:2)

Iako je osam puta slavio na posljednjih devet mečeva sa Sampom, Napoli u ponedjeljak uveče nije nimalo lagano stigao do trijumfa uprkos dvostrukom vođstvu u prvih 15-ak minuta. Tim iz Đenove je u nastavku uspio da nadoknadi "minus" zahvaljujući iskusnom majstoru Fabiju Kvaljareli, koji je najprije pogodio volej, a potom izborio penal za izjednačenje.

Ipak, Napolitanci su u finišu prvim pogotkom Nijemca Dijega Demea, kao i "ovjerom" Drisa Mertensa u osmom minutu sudijske nadoknade, stigli do osme pobjede za nastavak trke barem za Ligu Evrope.

Sjajna utakmica počela je hladnim tušem za domaće navijače na stadionu  "Luiiđi Feraris".

Arkadijuš Milik je već u svom prvom kontaktu s loptom načeo mrežu Đenovljana poslije ubacivanja Pjotra Zjelinskog sa lijeve strane - 0:1.

Već u 16. minutu Napoli je udvostručio prednost nakon kornera.

Glavom je Đovani di Lorenco prebacio loptu na drugu stativu, a tamo je Elif Elmas proslijedio iza leđa golmana Sampe Emila Audera - 0:2.

Mladi vezista iz Sjeverne Makedonije potom nije mogao da zadrži suze s obzirom da je upisao svoj prvenac u Seriji A.

Sampa se vratila u život majstorijom Fabija Kvaljarele, koji je na centaršut Albina Ekdala uhvatio volej sa ivice kaznenog prostora i pogodio sami ugao - 1:2.

I nije se posebno radovao s obzirom da je rođen u predgrađu grada pod Vezuvom.

Nevjerovatno je da u 40. minutu domaćin nije izjednačio - Urugvajac Gaston Ramirez je poslije gužve u kaznenom prostoru bio u mat poziciji, ali je sa četiri metra pogodio stativu!

Selektor reprezentacije Italije Roberto Manćini je u društvu svog pomoćnika Atilija Lombarda gledao meč na "Marasiju".

Minut prije odmora, Milik je ponovo bio u gol-šansi, međutim, sjajno je reagovao golman Emil Audero i odbranio njegov udarac.

Početkom nastavka, Sampdorija je spektakularno pogodila mrežu gostiju!

Poslije Kvaljarelinog lijepog voleja, uslijedile su "makazice" Ramireza u 55. minutu kada se iskupio za ranije pogođenu stativu.

Međutim, njegov fantastični gol, koji bi sigurno bio u konkurenciji za najljepši u sezoni Serije A, nakon konsultacija iz VAR sobe je poništen zbog igranja rukom Manola Gabijadinija, a epllog cijele priče je bio žuti karton Urugvajcu zbog žustrog protesta sudiji Federiku La Peni.

Pet minuta kasnije, pogodak je poništen i Napoliju nakon što je Lorenco Insinje pogodio okvir gola, a loptu u mrežu ubacio Zjelinski, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji.

La Pena, glavni sudija, ponovo je konsultuvao VAR u 70. minutu i pokazao na penal poslije prekršaja nad Kvaljarelom, koji zbog povrede nije mogao sam da izvede udarac sa "bijele tačke". Odgovornost je preuzeo Gabijadini i pogodio za izjednačenje iako je na lopti bio golman Napolija - 2:2.

Izvor: Paolo Rattini/Getty Images Europe

Izlazak povrijeđenog Kvaljarele otupio je oštricu napada izabranika Klaudija Ranijerija, koji poslije izjednačenja nisu imali snage da zadaju završni udarac Napolitancima.

Ali jesu gosti sa "San Paola" i to prvencem Dijega Demea, koji se u 83. minutu najbolje snašao u kaznenom prostoru i odbijenu loptu poslije udarca Insinjea pospremio u mrežu - 2:3.

Pečat na nova tri boda za Napoli, udario je Dris Mertens u osmom minutu sudijske nadoknada kada je rijetko viđenu glupost napravio Audero istrčavši izvan kaznenog prostora, a Belgijanac je njegov izlet surovo kaznio - 2:4.