Zimska pojačanja za Leće: Pun pogodak!

Dvojica fudbalera koji su u januaru stigli na stadion "Via del mare" postigli prvence u duelu sa veoma lošim Torinom, te najavili prvi domaći trijumf Lećea.

Leće - Torino 4:0 Serija A 22. kolo rezultati i tabela Izvor: Guliver/Getty Images/Francesco Pecoraro

Sjajan posao uradila je uprava Lećea tokom zimskog prelaznog roka!

Ekipu sa stadiona "Via del mare" tokom januara pojačali su Alesandro Dejola (Kaljari) i Antonin Barak (Udineze), a obojica su postigli prvence u duelu sa Torinom i najavili ubjedljivo slavlje ekipe Fabija Liveranija, prvo domaće u sezoni - 4:0 (2:0)!

Za nepunih 20 minuta, dva puta se tresla gostujuća mreža.

Dejola je prvo u 11. minutu postigao sjajan pogodak iz voleja, da bi se osam minuta kasnije u strijelce upisao i 25-godišnji Čeh.

Imali su gosti priliku da se vrate u posljednjim trenucima prvog poluvremena, Andrea Beloti uspio je postići gol, koji je ipak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Dominacija domaćih viđena je i u nastavku, te još dva gola u mreži tima Valtera Macarija, koji bi vrlo lako mogao postati "bivši" nakon večerašnjeg debakla.

Izvor: Guliver/Getty Images/Francesco Pecoraro

Šlag na tortu uslijedio je u 64. minutu, kada je ljubimac navijača Lećea Filip Falko sjajnim projektilom u same rašlje povisio na 3:0, da bi 12 minuta kasnije Đanluka Lapadula iz penala potvrdio prvu ovosezonsku domaću pobjedu.

U timu Torina, koji se očigledno još nije oporavio od prošlosedmičnog domaćeg debakla od Atalante (0:7) nije bilo suspendovanog Saše Lukića.