Juve grabi ka novoj tituli, Ronaldo u "egalu" sa Trezegeom

Kristijano Ronaldo je najzaslužniji za pobjedu Juventusa nad Fiorentinom u matine terminu.

Juventus - Fiorentina 3:0, Serija A, 22. kolo Izvor: Fabio Ferrari/LaPresse

Poslije poraza u Napulju u prošlom kolu, Juventus nije dozvolio novi kiks na svom "Alijanc" stadionu u Torinu.

JUVENTUS - FIORENTINA 3:0 (1:0)

U poprilično tvrdoj utakmici, posebno u prvom poluvremenu, gosti su se solidno branili i vrebali priliku da iz kontre ugroze Juve, pa je sve "mirisalo" na remi do trenutka kada je sudija Fabricio Paskva pokazao prvi penal od ukupno dva koja je dosudio za domaćina.

Sa "kreča" je oba puta siguran bio Kristijano Ronaldo, koji je time izjednačio klupski rekord Davida Trezegea, da bi potom završni udarac i tačku na "i" stavio Matijs De Liht u sudijskoj nadoknadi.

Iako su "bjankoneri" imali inicijativu na otvaranju utakmice, prvi su stopostotne šanse stvorili "ljubičasti" u 22. minutu kada je u dva navrata golman Juvea Vojćeh Šćešni sjajno reagovao na udarce Federike Kijeze i Erika Pulgara.

Petnaestak minuta kasnije, domaćin je poveo nakon što je Miralem Pjanić u ruku u kaznenom prostoru pogodio Hermana Pecelu, a sudija Fabricio Paskva, poslije konsultacija iz VAR sobe, pokazao je na penal.

Siguran sa "kreča" bio je Kristijano Ronaldo i izjednačio klupski rekord Davida Trezegea, koji je takođe na devet uzastopnih mečeva za Juve bio strijelac - 1:0.

JUVE MNOGO USPJEŠNIJI

Na 164.međusobna susreta, Juventus je upisao 79 pobjeda, 33 trijumfa je upisala "VIola", a 51. meč je završen neriješenim rezultatom. U posljednjih 20-ak godina, Fiorentina je samo dva puta slavila u Torinu, u prvenstvu daleke 2008, a u nacionalnom kupu prije pet godina.

Portugalca je to bio 18. prvenstveni pogodak i drugi je golgeter Serije A iza napadača Lacija Ćire Imobilea (23).

Srpski reprezentativac i standardni stoper gostiju iz Firence Nikola Milenković nije igrao zbog suspenzije, dok je u 60. minutu priliku dobio Dušan Vlahović.

Desetak minuta kasnije, mladi napadač iz Srbije se našao u odličnoj prilici za izjednačenje, međutim, u odlučujućem trenutku je izblokiran od strane Matijsa De Lihta.

Juve je riješio pitanje pobjednika u 80. minutu kada je arbitar ponovo dosudio jedanaesterac za domaćina nakon što je u šesnaestercu oboren Rodrigo Betankur.

Nakon što je pogledao VAR, Paskva nije promijenio odluku, a Ronaldo je ponovo bio neumoljiv za 19. "recku" u šampionatu - 2:0.

Inače, Kristijano je ove sezone sedam puta pogađao sa "bijele tačke", a čak 15. gol u posljednjih 10 utakmica.

U prvom minutu sudijske nadoknade, poslije centaršuta iz kornera Paula Dibale, najviši u skoku bio je De Liht i postavio konačnih 3:0 za Juve i "plus šest" bodova viška u odnosu na drugoplasirani Inter.