Lukaku čuva Inter: Sa dva gola zasjenio debi Eriksena i Mozesa

Mučio se Inter punih sat vremena protiv Udinezea, ali je Belgijanac omogućio "nerazurima" da nastave potjeru za Juventusom i u dobrom raspoloženju dočekaju milanski derbi narednog vikenda.

Udineze - Inter 0:2 Serija A 22. kolo rezultati i tabela Dva gola Romelu Lukaku Izvor: Guliver/Getty Images/Alessandro Sabattini

S obzirom na veoma težak raspored, Inter nije večeras imao pravo na kiks protiv Udinezea, jer je nakon tri vezana remija prednost Juventusa počela da raste.

Da nije bilo raspoloženog Romelua Lukakua, pitanje je u kakvom raspoloženju bi tim Antonija Kontea dočekuje naredni vikend i veliki derbi protiv Milana.

Ovako, Belgijanac je sa dva gola u 64. i 71. minutu (drugi iz penala) omogućio "nerazurima" da slave 2:0 i tako nastave potjeru za prvoplasiranim Juventusom.

UDINEZE - INTER 0:2 (0:0)

Nije to bila predstava kakvu priželjkuje Konte, bar ne u prvih sat vremena.

Mučili su se gosti, za koje su večeras u Udinama debitovali Kristijan Eriksen i Viktor Mozes, ali njihov nastup teško da može dobiti prolaznu ocjenu.

Očigledno će Konteu trebati poprilično vremena da uklopi nove igrače, jer se u postavi ponovo našao i Ešli Jang, ali ni on nije pokazao bogzna kakvu partiju.

STANKOVIĆ NA KLUPI

Poslije četiri godine na golu u prvenstvenom meču stajao je Danijele Padeli, dok je na klupi, uz povrijeđenog Samira Handanovića, sjedio i sin Dejana Stankovića, Filip.

Prvu pravu šansu, tek u 64. minutu, Inter je pretvorio u vođstvo.

Imao je dovoljno vremena Lukaku da se namjesti, a onda lijevom nogom, kroz noge defanzivcu Bramu Nujtinku, a ispod golmana Huana Musoa, pogodi cilj.

Poslije vodećeg gola, gostima je očigledno pao veliki teret sa grudi, pa su nastavili sa atacima i već u 70. minutu stigli do prilike da uvećaju prednost, koju nisu propustili.

Aleksis Sančez, koji je u nastavku dobio šansu da zaigra, mudro se oslobodio svojih čuvara, ušao u protivnički šesnaesterac, Muso je bio prinuđen da napravi jedanaesterac, a Lukaku je drugim golom, ukupno 16. ove sezone, najavio slavlje gostiju.

Očekivano, nakon dva brza gola, fudbaleri Intera "stali su na loptu" i rutinski priveli meč kraj.

Izvor: Guliver/Getty Images/Alessandro Sabattini

"Nerazuri" su od Lacija ponovo preuzeli drugu poziciju, sa tri boda zaostatka za "starom damom", ali Rimljani imaju i meč manje (u srijedu igraju zaostali meč sa Veronom).

Inter poslije "Derbija dela Madonina" očekuje još jedan veoma bitan meč, i to upravo protiv Lacija, a duel na "Olimpiku" mogao bi razriješiti mnoge nedoumice u borbi za sami vrh Serije A.

U petom uzastopnom meču Udineze nije uspio da zatrese mrežu Intera.