Loš učenik i vječita pozajmica Đanluka Lapadula srušio Napoli

Ubjedljiva pobjeda protiv Torina nije bila slučajnost. Fudbaleri Lećea to su dokazali u nedjelju pobjedom protiv Napolija na San Paolu.

Serija A 23 kolo Napoli - Leće 2-3 Izvor: Francesco Pecoraro/Getty Images Europe

Taman kada je Đenaro Gatuzo pomislio da je konačno ustabilio Napoli i krenuo ka vrhu njegova ekipa doživjela je još jedan težak udarac.

Ohrabreni pobjedom 4:0 protiv Torina u prošlom kolu fudbaleri Lećea stigli su u Napulj, a onda pokorili i San Paolo.

Leće je sa 3:2 savladao Napoli prekinuvši njegov niz od dvije pobjede, ali još važnije, stigao do ogromna tri boda u borbi za opstanak.

Junak Lećea sa dva pogotka bio je Đanluka Lapadula, momak koji je u karijeri odigrao više utakmica kao pozajmljen igrač nego za “svoj” klub.

Njegov matični klub trebao je da bude Juventus, ali je otjeran iz omladinske škole zbog loših ocjena u školu, Parmu je morao da napusti nakon bankrota kluba, a uprkos solidnom učinko od osam golova nije se zadržao u Milanu i sreću je potražio u Đenovi.

Ni tu se nije skrasio, pa ove sezone kao pozajmljeni igrač nosi dres Lećea i tu ga je izgleda konačno krenulo.

Sedam golova postigao je ove sezone, a posljednja dva ovog popodneva na San Paolu u razmacima od pola sata.

Lapadula je u 29. minutu iskoristio nepažnju i loše postavljanje odbrane Napolija i sa peterca pospremio loptu u mrežu za vođstvo Lećea.

Napoli se trgnuo na startu drugog poluvremena, kada je Milik izjednačio na 1:1, ali poslije sata igre ponovo je bio u zaostatku.

Lapadula je ovog puta šutirao glavom iz teške pozicije i matirao Ospinu za novo vođstvo – 2:1.

A onda GOLČINA Mankozua!

Trener Lećea Fabio Liverani osvježio je ekipu uvođenjem Marka Mankozua, ali je ovaj učinio i više od toga.

Veznjak Lećea fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca sa 30 metara povisio je na 3:1 i najavio definitivan kraj Napolija ove nedjelje.

Uspio je Napoli da smanji na 3:2 u 90. minutu pogotkom Gatuzovog “džokera” s klupe, Hozea Kaljehona, ali ne i da izbjegne poraz koji ga ostavlja na 11. poziciji, sa samo bodom više od Sasuola.

Neizvjesno do posljednjeg trenutka bilo je na stadionu Marasiju u Đenovi gdje je Đenova dočekala Kaljari i na kraju slavila sa minimalnih 1:0.

U 94. minutu Rađa Naingolan pogodio je prečku, a dve, tri sekunde kasnije Đovani Simeone je mogao sve da popravi, ali je sa tri metra glavom poslao loptu preko gola!

Đenova je tako sačuvala prednost koju joj je u 43. minutu donio Goran Pandev.

Iskusni napadač okrenuo se na ćošku šesnaesterca i uputio loptu ka svojim saigračima, ali niko od njih nije ju dirnuo i ona je prevarila Kranja i završila u mreži.

Breša i Udineze remizirali su 1:1 a debi Dijega Lopeza na klupi domaćih bio bi još ljepši da Rodrigo de Pol nije pogodio za “zebra” u trećem minutu sudijske nadoknade.