Ne pomaže ni promjena trenera: Kriza i dalje drma Torino

Moreno Longo neće po dobrom pamtiti debi na klupi Torina.

Torino - Sampdorija 1:3 Serija A 23. kolo Izvor: Gulliver/Getty images/Valerio Pennicino

Kada je u 55. minutu Simone Verdi doveo Torino u vođstvo protiv Sampdorije, novi trener "bikova" Moreno Longo sigurno je u glavi već zamišljao "debi iz snova" - tri boda i prekid crne serije.

Ipak, za samo nekoliko minuta, sve se promijenilo.

TORINO - SAMPDORIJA 1:3 (0:0)

Nije nakon uvodnih 45 minuta izgledalo da će gledaoci na stadionu "Olimko Grande Torino" vidjeti goleadu.

Skromno prvo poluvrijeme donijelo je tek po jednu šansu na obje strane, ali zato se u nastavku otvorilo.

Domaći su do vođstva stigli nakon 10 minuta igre po povratku sa pauze. Aleks Berenger uputio je sjajan pas, Simone Verdi iz izuzetno teške pozicije, lijevom nogom, uspio je spretno da zahvati loptu na pravi način i matira golmana gostiju Emila Audera.

Do 70. minuta sve je djelovalo dobro po domaće i činilo se da serija od četiri uzastopna, ubjedljiva poraza (tri u Seriji A i jedan u Kupu Italije), zbog koje je smijenjen Valter Macari, biti prekinuta.

Ipak, sve se u potpunosti preokrenulo u veoma kratkom periodu.

Prednost domaćih potrajala je samo 15 minuta. Gaston Ramirez u 70. minutu namjestio je loptu, te fenomenalno pogodio rašlje iz slobodnog udarca - 1:1.

Gaston Ramirez prvi put nakon četiri godine bio je dvostruki strijelac na jednoj utakmici.

Samo pet minuta kasnije isti igrač postigao je još jedan gol, za potpuni preokret, da bi u 78. minutu Armando Ico dobio direktan crveni karton tako što je skrivio jedanaesterac, te povratka nije bilo.

Izvor: Guliver/Getty Images/Valerio Pennicino

Fabio Kvaljarela bio je siguran sa "bijele tačke", ali nije se radovao iz poštovanja prema bivšem klubu, jer je 2015. došao u Sampdoriju upravo iz Torina.

Do ovog kola nije ni Sampdorija briljirala, pogotovo ne van svog stadiona.

Na šest posljednjih mečeva tim iz Đenove ostvario je samo jedan trijumf, ali nakon večerašnjeg Klaudio Ranijeri ponovo je siguran na klupi Đenovljana.