Srpski derbi u finalu "Medulin Kupa 2020"

Remijem protiv poljskog drugoligaša, Bijeljinci zakazali dvoboj za trofej sa Rudar Prijedorom.

Radnik Bijeljina - Rudar Prijedor u finalu Medulin Kupa 2020. Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Bod protiv poljskog Zaglebja fudbalerima Radnika bio je dovoljan da osvoje prvo mjesto u grupi 2 "Medulin Kupa 2020", te se plasiraju u finale, gdje ih očekuje vicešampion Republike Srpske, Rudar Prijedor.

Ekipa Slavka Petrovića u posljednjem meču grupne faze turnira u Isti remizirala je 2:2 (0:1) sa poljskim drugoligašem iz Sosnovjeca, te tako nastavila sa dobrim izdanjima u pripremnom periodu.

RADNIК - ZAGLEBJE 2:2 (0:1)

Poljaci su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 1:0, a jedini pogodak u tom periodu postigao je Bartolomej Babjarc.

Radnik je početkom nastavka stigao do izjednačenja preko Mahira Karića, koji je pogodio sa "bijele tačke", da bi potpuni preokret osigurao Seid Zukić golom u 68. minutu.

Ipak, prednost Bijeljinaca kratko je trajala, jer je u 70. minutu konačnih 2:2 postavio Migel Muset.

Radnik je u prvom poluvremenu nastupio u sastavu: Bilobrk, Bečelić, Radović, Simonović, Mekić, Bradonjić, Peco, Кarić, Plavšić, Šubert, Đurić, dok su nastavku šansu dobili: Hodžić, Nikić, Zukić, Okić, Gogić, Motika, Delić, Šukilović, Merajić, Janjić.

U prethodna dva susreta u Medulinu, Radnik je savladao Kolubaru iz Lazarevca 2:1 i Krupu 3:2.

KRUPA

Treći klub iz Republike Srpske koji je učestvovao na turniru u Medulinu, jesenji šampion Prve lige RS Krupa, upisao je sve tri poraza. Bolji od tima Zorana Marića redom su bili Zaglebje 3:0, Radnik 3:2 i Kolubara 2:0.

U borbi za trofej rival će im biti Rudar Prijedor, koji je u grupi 1 ostvario remi i dvije pobjede. Nakon 1:1 na otvaranju turnira sa poljskom Sandecjom, tim Igora Jankovića slavio je protiv mostarskog Zrinjskog 2:0 i Istre 1961 2:1.

Finalni susret na programu je u srijedu od 14 časova, nakon čega se ekspedicija Radnika vraća u Bijeljinu.