Duplo golo: Betis se mučio i sa "fenjerašem"

Loša partija na meču protiv Leganesa.

Leganes - Betis 0:0 Primera Izvor: GULIVER/GETTY IMAGES/DENIS DOYLE, Denis Doyle/Getty Images Europe

Betis nastavlja sa lošom serijom rezultata, pošto su odigrali i četvrti uzastopni meč u Primeri na kojem nisu uspeli da slave, a ovoga puta je to bila ekipa koja se pre početka susreta nalazila na poslednjem kolu na tabeli.

LEGANES - BETIS 0:0

U utakmici koja nije obilovala ni lepim potezima ni brojnim šansama, ekipa koja se nalazi u zoni ispadanja uspela je da održi svoj sjajan učinak protiv Betisa na domaćem terenu.

Leganes u 21. veku nijednom nije izgubio od "zeleno-belih" na svom terenu, a tako je bilo i ovoga puta.

"Štrecnuli" su se igrači Betisa u 30. minutu kada je VAR pregledao snimak da li je Mark Bartra igrao rukom u šesnaestercu, ali na kraju nije bilo penala za Leganes.

To je praktično bila najbolja prilika za gol u prvih 45 minuta, iako zapravo nije bila prava šansa. Serhio Kanales je zapretio Leganes odličnim udarcem u nastavku, ali je Huan Sorijano napravio odličnu odbranu.

Karles Alenja je potom promašio najveću šansu na meču da donese vrednu pobedu Betisu i na kraju su morali da se zadovolje remijem.

Leganes je tako osvojio važan bod koji bi mogao da im pomogne u borbi za opstanak, dok će Betis u narednom meču biti bez Borhe Iglesijasa nakon direktnog crvenog kartona u 93. minutu meča.

Na kraju smo videli samo tri šuta u okvir gola na čitavom susretu, u meču koji nije obilovao kvalitetom.

Betis je sada na 11. mestu na tabeli Primere, dok je Leganes i dalje u zoni ispadanja, ali na samo par bodova od poželjnog 17. mesta.