Nismo vjerovali da BAŠ OVOLIKO može da se troši vrijeme u fudbalu

Pogledajte, kad smo mi već bacili dva minuta svog života na gledanje izvođenja jednog kornera, šta će vama faliti?

Fudbal - odugovlačenje vremena 2 minuta za korner Izvor: Guliver, Atsushi Tomura/Getty Images AsiaPac

Trošenje vremena je nešto sa čime fudbal decenijama pokušava da se izbori. Stariji ljubitelji fudbala vide koliko je taj proces u Evropi ubrzan u posljednjih dvadesetak godina, od kada se daju žuti kartoni za odugovlačenje.

Prije toga bi dječaci na stadionu po minut "trčali" za loptom ako njihov tim vodi, golmani bi posvećivali posebnu pažnju "baštovanstvu" prije nego što izvedu loptu poslije gol-auta.

Kartoni su to drastično skratili i iskorjenili u Evropi, ali taj trend nije omeo igrače Mamelodi Sandaunsa iz Južne Afrike da trošenje vremena podignu na jedan sasvim, sasvim nov nivo.

Oni su, naime, na utakmici protiv Blumfontejn Seltika jedan korner izvodili puna dva minuta!

Da, dva minuta im je trebalo da namjeste loptu i izvedu je.

Sudija Sedrik Muvali nije bio impresioniran, podijelio im je tri žuta kartona. Za traćnje vremena upisani su Leandro Sirino, Sibusiso Vilakazi i Hlempo Kekana, ali ako mislite da ih je to ubrzalo – grdno se varate.

U jednom trenutku se pojavio i kapiten, pa smo pomislili "konačno razumna osoba". Kakva greška.

Trebalo je ipak sačuvati tih 2:1. Na kraju su uspjeli, ali ovo je takvo traćenje vremena da ćete i vi izgubiti dva minuta svojih života ako pogledate.

Mi smo sa zadovoljstvom u potpunoj nevjerici bacili svoja dva minuta na ovaj performans: