Prštalo je na "Vandi": Četiri gola za poluvrijeme, pa drama do kraja

Autor Milutin Vujičić

Derbi utakmica subotnjeg programa Primere opravdala očekivanja...

Primera-27.-kolo-Atletiko-Madrid-Sevilja-2-2 Izvor: Guliver/Denis Doyle/Getty Imags

Malo kada se na utakmicama Atletiko Madrida vide četiri gola, a još rjeđe - za poluvrijeme!

Ipak, tradicija postoji da bi se kršila, pa su u jednom od derbija 27. kola izuzetno bili raspoloženi igrači Atletika i Sevilje, koji su do poluvremena odigrali 2:2, a iako je bilo šansi i u nastavku utakmice - rezultat aktuelan iz 43. minuta ostao je zapisan i po posljednjem sudijskom zvižduku.

ATLETIKO MADRID - SEVILJA 2:2 (2:2)

Utakmicu je bolje otvorio gost, pošto je u 19. minutu preko Luka de Jonga došao u vođstvo, da bi potom na scenu stupio mladi Žoao Feliks, najskuplji igrač u istoriji Atletika, koji igra lošu sezonu.

Prvo je u 32. minutu pao u šesnaestercu i očekivalo se da sudija pokaže na penal, i jeste, doduše za igranje rukom igrača Sevilje, što je u gol pretvorio Alvaro Morata, da bi mladi Portugalac u 36. minutu donio preokret poslije divnog dodavanja Kokea.

To nije bilo sve od prvog poluvremena pošto je i Sevilja dobila penal u 43. minutu, a siguran izvođač "najstrože kazne" bio je Lukas Okampos.

U nastavku se očekivalo da Atletiko napadne, što i jeste, ali je briljirao golman Vaclik, kao i njegova zadnja linija koji su na vrijeme izlazili na šuteve igrača domaćeg tima. Najbolju šansu imao je Janik Karasko, međutim Atletiko je došao samo do još jednog "iksa".

Moraće bolje u revanšu osmine finala Lige šampiona protiv Liverpula, koji je danas prekinuo crni niz protiv Bornmuta.