Nesportski potez o kom bruji Njemačka, skoro su ga prebili zbog ovoga!

Autor Milutin Vujičić

Lukas Alario je još dobro prošao...

Nesportski-potez-Bundesliga-Lukas-Alario-na-Salke-Bajer Izvor: Guliver/Ina Fassbender/Pool via AP

Nekada želja za golom ili pobjedom nadvlada u sportisti ono najvažnije: fer-plej!

To se desilo i argentinskom napadaču Lukasu Alariju ovog vikenda pošto je njegov nesportski potez obilježio 31. kolo Bundeslige. Na utakmici između njegovog Bajera i Šalkea (1:1), izazvao je gnjev protivničkih napadača nevjerovatnom glupošću.

Naime, Šalke je poveo u 51. minutu golom Kaliđurja sa "bijele tačke", a Alario je osam minuta kasnije pokušao da na nesportski način poravna rezultat.

Jedan igrač Šalkea ostao je da leži na travi i njegovi saigrači su je izbacili iz igre, a kada se utakmica nastavila, gosti su vratili loptu domaćinu i ona je trebalo da ode ka golmanu Šalkea, međutim Alario je odlučio da bude "najpametniji na terenu".

Probao je da iskoristi pasivnost odbrane Šalkea, koja je smatrala da niko iz Bajera neće krenuti na tu loptu, pa je stigao prvi do nje i probao da savlada Aleksandra Nibela.

Malo je reći da su igrači Šalkea poludjeli zbog tog poteza, a možda je Alarijova sreća što je promašio, pošto ko zna šta bi se desilo s njim da je na taj način izjednačio rezultat. Takođe, povoljna okolnost po njega je što nije bilo ni navijača koji bi ga izviždali...

Pogledajte kako je Alario razljutio igrače Šalkea.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.