Šalke zabio dva gola, Bajer "kiksnuo", završeno 1:1!

Bajer Leverkuzen izgubio dva boda tamo gdje se nije nadao!

bundesliga 31 kolo Šalke - Bajer 1-1 Izvor: Tanjug/Ina Fassbender/AFP POOL

Jedni u odličnoj, drugi u očajnoj formi, na kraju – podjela bodova u Gelzekirhenu!

Fudbaleri Šalkea bili su na pragu prve pobjede poslije pet mjeseci, ali će se na kraju morati zadovoljiti remijem 1:1 protiv Bajera iz Leverkuzena.

Bez devet povrijeđenih igrača, među kojima je i Matija Nastasić, sa dva golmana i samo pet igrača na klupi “rudari” su poveli 1:0 iz pomalo diskutabilnog penala, a onda nažalost postigli još jedan pogodak.

NAŽALOST, jer je Miranda poslao loptu u svoju mrežu i svojim prvim autogolom u karijeri deset minuta prije kraja donio bod “farmaceutima”.

Međutim, računao je Bajer na sva tri boda, ne samo zbog činjenice da Šalke nije pobijedio od  17. januara, već i zbog toga što u Gelzenkirhenu nije izgubio još od 2013. godine.

"Farmaceuti" su bili blizu poraza poslije penala za domaće o kojem će se u Njemačkoj sigurno danima raspravljati.

Sudije u VAR sobi dugo su gledale video snimak, a nakon što je to učinio i glavni arbitar Zibert pokazao je na bijelu tačku zbog igranja rukom Tapsobe poslije centaršuta Kenija.

Siguran realizator bio je Kaliđuri za vođstvo Šalkea 1:0 u 51. minutu.

Pokušavali su gosti u nastavku na sve načine da stignu do pogotka, pa čak i ne poštujući fer-plej, zbog čega je u jednom trnutku umalo došlo i do opšte tuče na terenu, ali se mreža zatresla tek desetak minuta prije kraja.

Vendel je odlično ukrao loptu na ivici šesnaesterca, a potom odlično ubacio u sredinu za Paulinja, a Miranda pokušavajući da izbije loptu poslao je u svoju mrežu - 1:1.

Iako je Bajer bio vrlo blizu potpunog preokreta, umalo da ostane bez ičega. I to u sedmom minutu sudijske nadoknade!

Konačno su fudbaleri Šalkea izveli dobru akciju, ali je golman Hradecki sjajnom intervencijom odbranio pokušaj glavom Gregoriča i sačuvao bod svom timu.

BUNDESLIGA - 31. KOLO:

Majnc - Augzburg 0:1 (0:1)
/Niderlehner 1/

Šalke - Bajer Leverkuzen 1:1 (0:0)
/Kaliđuri 51 penal – Miranda 81 autogol/

Odigrano u subotu:

Fortuna Diseldorf - Borusija Dortmund 0:1 (0:0)

/Veghorst 14, 27 pen - Heler 43, Šalai 46/

Bajern Minhen - Borusija Menhengladbah 2:1 (1:1)/Zirkzi 26, Gorecka 86 – Pavar 37 autogol/