Preokret u korist Crvene zvezde, ne i Partizana

Autor Jovan Terzić

Oči "večitih" u sredu uveče bile su usmerene ka Švajcarskoj.

Crvena-zvezda-Partizan-kvalifikacije-za-Ligu-sampiona-i-Ligu-Evrope-Sent-Galen Izvor: Mondo/Goran Sivački

Pandemija korona virusa prilično je "istumbala" fudbalski kalendar, pa iako je već počeo jul mesec, još ne znamo kako će tačno izgledati kvalifikaciej za međunarodna takmičenja ovog leta.

Pojedina prvenstva su i dalje u toku, među njima i Švajcarsko koje naši najveći klubovi znatiželjno prate zbog potencijalno lakšeg puta do grupne faze.

U sredu uveče Sankt Galen je savladao Ksamaks u gostima 2:1, što odgovara Crvenoj zvezdi, ali ne i Partizanu.

Zeleno-beli su gubili od 15. minuta, međutim preokrenuli su golom Leonidasa Stergijua samo dva minuta kasnije, a pobedu im je doneo Sedrik Iten u 60.

Ovom pobedom Sankt Galen se vratio na prvo mesto švajcarskog prvenstva (dva boda više od Jang Bojsa), što odgovara crveno-belima da bi - u kombinaciji sa još nekim rezultatima - bili nosioci u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Crno-belima, međutim, ne odgovara da ovaj klub bude šampion Švajcarske, jer bi onda Jang Bojs i Bazel išli u kvalifikacije za Ligu Evrope i zbog boljeg koeficijenta značajno umanjili šanse Partizanu da bude eventualni nosilac u poslednjoj rundi.