Fonseka zakasnio sa Džekom, Romi pozlilo od Lazanje!

Poslije Milana i Napolija i treći tim na mjestu koje vodi u Ligu Evrope "kiksao" je u 29. kolu Serije A. Udineze šokirao Romu na Olimpiku!

Serija A 29. kolo Roma - Udineze 0-2 Izvor: Riccardo de Luca/AP

Najbolji strijelac Rome Edin Džeko ušao je u 71. minutu sa klupe, ali nije uspio da ispravi sve ono što su uprskali njegovi saigrači, pa i trener.

Paulo Fonseka promijenio je gotovo čitav tim u odnosu na onaj koji je poražen od Milana u prošlom kolu, čak osam igrača ostavio je na klupi, ali to nije dalo rezultata, kao ni njegovi zakašnjeli pokušaji da se "izvadi“ izmjenama tokom utakmice.

Roma je poražena 2:0 na svom Olimpiku od Udinezea kojem bi ovaj trijumf mogao da bude presudan u borbi za opstanak.

Da stvar bude gora "vučica" je za duel sa Napolijem u narednom kolu izgubila i kapitena Dijega Perotija, koji je poslije pola sata igre isključen zbog preoštrog starta nad Rodrigom Bekaom.

Romi, je međutim, sve krenulo po zlu već u 12. minutu, kada je Kevin Lazanja poslao loptu za Rodrude De Paula, a ovaj mu nespretnim udarcem vratio pa Lazanji nije ništa preostalo nego da ju smjesti u mrežu - 0:1.

Karles Perez bio je gotovo jedini raspoloženi igrač Rome, međutim, Muso je branio sve što je došlo do njega, a Udineze je znao da sačuva rezultat sa igračem više.

"Zebre" su čak promašile nekoliko odličnih šansi iz kontranapada u drugom poluvremenu, kada se Roma otvorila i krenula na sve ili ništa, da bi u 78. minutu riješili sve dileme.

Sjevnula je nova kontra gostiju, a u situaciji "četiri na tri" De Paul je vratio povratnu za Nestorovskog koji lagano pogađa za 0:2 i veliku pobjedu Udinezea.

Gosti su tako konačno prekinuli seriju od devet mečeva bez trijumfa i odmakli na .šest bodova od opasne zone.