Bek-napadač presudio Napoliju, Ospina krvav iznesen sa terena!

Napolitanci u Bergamu ostali bez bodova i bez golmana Davide Ospine, koji se povrijedio poslije pola sata igre.

Serija A 29 kolo Atalanta Napoli 2-0 Izvor: Giuseppe Zanardelli/LaPresse

U duelu Atalante i Napolija, jedna serija morala je da bude prekinuta.

Poslije pet vezanih pobjeda Napoli je upisao poraz 2:0 u Bergamu i tako dozvolio Atalanti da se sedmim uzastopnim trijumfom učvrsti na četvrtoj poziciji.

Da nije bilo pandemije korona virusa i da Napoli već nije obezbijedio mjesto u Ligi Evrope osvajanjem Kopa Italije vjerovatno bi sve prštalo u četvrtak uvečei, ali umjesto toga neubjedljivu partiju i jednih i drugih zasjenio je detalj iz 30. minuta.

Đenaro Gatuzo ostao je bez bodova, ali i bez golmana Davida Ospine koji se sudario sa saigračem Mariom Ruijem.

Kolumbijski golman, koji je prošle sezone doživio potres mozga na utakmici protiv Udinezea i završio u bolnici, ostao je da leži na travi krvave glave, a nakon intervencije ljekarske ekipe na nosilima je iznesen sa terena. Ospina je srećom bio u svjesnom stanju, a zamijenio ga je Meret.

Povreda golmana kao da je dodatno demoralisala Napolitance kojima ni predah u svlačionici nije pomogao, pa su poslije manje od 120 sekundi igre u nastavku kapitulirali.

Papu Gomez je centirao, a Mario Pašalić izbjegao ofsajd zamku i doveo Atalantu u vođstvo.

Prethodna četiri gostovanja Napoli je završio u svoju korist, ali u četvrtak uveče jednostavno je položio oružje sa malo, gotovo nimalo borbe.

Duel u Bergamu odlučen je u 56. minutu pogotkom Robina Gosensa koji se ove sezone od beka pretvorio u napadača.

Njemac se još jednom našao u protivničkom šesnaestercu i prizemnim udarcem postigao svoj DEVETI gol u sezoni.

Nije ni čudo zašto je sada na meti nekoliko evropskih klubova, među kojima je i Inter.

Atalanta sada ima 60 bodova na četvrtoj poziciji, dok je Napoli šesti, ali sa Ligom Evrope u džepu.