Real Madrid pred titulom: Još jedna pobjeda!

Autor Vladimir Sukdolak

"Kraljevski klub" savladao Granadu u gostima i dva kola prije kraja došao na korak od titule prvaka Španije.

Granada-Real-Madrid-1-2-Primera-36.-kolo Izvor: Jose Breton/AP

Real Madrid nalazi se pred 34. titulom prvaka Španije.

Zinedinu Zidanu i kompaniji sa "Bernabeua" potrebna je još samo jedna pobjeda u naredna dva kola da i teoretski ovjeri osvajanje La Lige i da tako poslije dvije godine preuzme tron od Barselone.

"Kraljevski klub" imaće priliku da na svom terenu već za tri dana pobijedi Viljareal i riješi sve dileme oko prvog mjesta. Ogroman korak napravljen je u Granadi...

GRANADA - REAL MADRID 1:2 (0:2)

Za razliku od prethodna tri meča u kojima su Madriđani stizali do bodova sa bijele tačke, u 36. kolu fudbaleri Reala su prilično brzo riješili sve. Već nakon 16 minuta bilo je 2:0...

Prvo se upisao Mendi u 10, pa Benzema u 16. minutu. Neizvjesnost je u duel vratio Mačis u 50. minutu.

Fudbaleri Real Sosijedada pobijedili su u gostima ekipu Viljareala 2:1, u utakmici 36. kola Primere, i ostavili taj tim bez plasmana u Ligu šampiona. Što znači da će u elitu Real, Barsa, Atletiko Madrid i Sevilja.

Sosijedad je upisao 16. pobjedu i ostao je u igri za plasman u Ligu Evrope pošto je trenutno sedmi na tabeli Primere sa 54 boda.

Na drugoj strani, Viljareal je peti sa 57 bodova, odnosno ima devet bodova manje od Sevilje koja je dva kola prije kraja i matematički obezbijedila plasman u Ligi šampiona.

Strijelci za pobjednički tim bili su Vilijan Hose u 61. i Dijego Ljorente u 75. minutu, dok je jedini gol za Viljareal postigao Santi Kasorla u 85. minutu.

Fudbaleri Alavesa i Hetafea odigrali su 0:0.

Herafe je šesti na tabeli sa 54 boda, dok je Alaves na 17. mjestu sa 36 bodova, odnosno ima četiri boda više od Leganesa i Majorke koji su u zoni ispadanja.